Słubice: 21 sierpnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
reklama
reklama

Lekkoatletyczne zmagania przedszkolaków (foto)

W myśl zasady sport to zdrowie, także i najmłodsi słubiczanie mieli swoje lekkoatletyczne zawody. 2 czerwca przedszkolaki spotkały się Lekkoatletycznym Dniu Dziecka. Gospodarzem imprezy był oczywiście Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Olimpiada przedszkolaków

Z zaproszenia do sportowej zabawy skorzystało pięć placówek: Jarzębinka, Pinokio, Miś Uszatek oraz przedszkola z Golic i Kunowic. Na maluchy czekały cztery konkurencje: bieg na 40 m, skok w dal, rzut piłką lekarską (w grupach) oraz sztafeta z przeszkodami.

Zanim rozpoczęły się zmagania, dzieci wzięły udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Malwinę Kalarus. A potem ruszyła zabawa, nad której przebiegiem czuwali sędziowie – Andrzej Martyniak i Mariusz Kalarus. O zdrowie uczestników zadbał niezawodny Marek Walczak i jego pogotowie.

Maluchy potraktowały rywalizację bardzo serio, ale to nie ona była tego dnia najważniejsza. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i możliwość aktywnego spędzenia czasu.

- W tym dniu wszyscy byli zwycięzcami, a każdy przedszkolak otrzymał podczas podsumowania medal. Gablotki w przedszkolach zostały również wzbogacone pamiątkowym pucharem za udział w tej zabawie – opowiada Robert Tomczak z SOSiR-u.

Mariusz Olejniczak

Zmaganiom przedszkolaków przyglądał się sam burmistrz Mariusz Olejniczak, który nie tylko przybijał im piątki i pozował do wspólnej fotki, ale był także wręczającym nagrody. Pomagali mu w tym prezes SOSiR Zbigniew Sawicki oraz dyrektor Ryszard Chustecki.

- Dziękuję wszystkim za udział i gratuluję. Mam nadzieję, że wynieśliście z dzisiejszej imprezy mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Dla nas jesteście wszyscy wygranymi – mówił burmistrz podczas podsumowania.

A na koniec prezes Z. Sawicki zachęcił wszystkich przedszkolaków do tego, aby – podobnie jak rok temu - pozdrowić całe Słubie wspólnym okrzykiem, co wyszło bardzo okazale.

Jak było na imprezie? Poniżej nasza fotorelacja.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama