Słubice: 5 grudnia 2019   |   Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Słubice24.pl Wiadomości Sport Niespodzianka była blisko! SP 1 Słubice dziewiątą szkołą w Polsce w piłce ręcznej
reklama
reklama

Niespodzianka była blisko! SP 1 Słubice dziewiątą szkołą w Polsce w piłce ręcznej

To duży sukces dla słubickiego sportu! Szkoła Podstawowa nr 1 w Słubicach zajęła 9 miejsce w krajowym finale szkolnych rozgrywek w mini piłce ręcznej dziewcząt (rocznik 2006 i młodsze). Naszym szczypiornistkom zabrakło ledwie jednej bramki, aby móc grać o medale!

glucholazy jedynka_2

Impreza odbyła się w miniony weekend w Głuchołazach. W walce o tytuł mistrz Polski spotkało się 14 najlepszych w kraju szkolnych reprezentacji – wśród nich słubicka Jedynka dowodzona przez trenera Jerzego Grabowskiego.

Najpierw odbyła się rywalizacja w grupach. Tu każdy mecz był na wagę – dosłownie i w przenośni – złota. Słubiczanki po bardzo zaciętych pojedynkach zanotowały bilans: 2 wygrane, 1 remis i 3 porażki. A przy odrobinie szczęścia mogły grać nawet o medale! - Zabrakło nam do tego jednej bramkiGrupa była bardzo wyrównana – powiedział naszej redakcji J. Grabowski chwilę po zakończeniu fazy grupowej.

Ostatniego dnia turnieju odbył się decydujący etap – drużyny grały o konkretne miejsca. Słubiczankom przypadł w udziale pojedynek o 9. lokatę, a za rywalki miały Katolicką Szkołę Podstawową z Kielc. I spisały się świetnie wygrywając 8:5.

Faza grupowa - wyniki
  • SP1 Słubice – SP9 Legnica 8:9
  • SP1 Słubice – SP Posada Górna 12:8
  • SP1 Słubice – SP91 Kraków 4:7
  • SP1 Słubice – SMS Kwidzyn 5:6
  • SP1 Słubice – SP3 Olecko 4:4
  • SP1 Słubice – SP49 Białystok 6:3
Mecz o 9 miejsce
  • SP1 Słubice - Katolicka SP Kielce 8:5
Okiem trenera

Chwilę po końcowym gwizdku udało nam się porozmawiać ze szkoleniowcem Jedynki. Jak ocenia turniej? - To aż i tylko dziewiąte miejsce. W poprzednich latach dwukrotnie lądowaliśmy o dwa oczka niżej, więc jest to nasz największy sukces w szkolnych rozgrywkach. Dziękuję zawodniczkom za walkę i wszystkim, którzy nas wspierali i kibicowali – podsumowuje trener.

glucholazy jedynka

Historyczny sukces wywalczył zespół w składzie: Cyganiak Liliana, Fornalczyk Amelia, Górniak Emilia, Heppner Marta, Matkowska Julia, Matusiak Izabella, Mikołajczyk Maja, Nawotczyńska Gabriela, Pomes Oliwia, Szary Weronika, Tańczak Lena, Terlecka Natalia, Wożniak Noemi. Trener: Jerzy Grabowski.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama