Karny, 12 kartek, nieuznany gol w końcówce, wstrzymanie meczu. Takiej dramaturgi przy ul. Sportowej dawno nie było. W derby powiatu słubickiego Polonia Słubice zremisowała u siebie ze Spójnią Ośno Lubuskie 1:1.

polonia spojnia
W derbach powiatu padł remis (fot. MKS Polonia Słubice)

Mecz odbył się 25 maja w Słubicach, tym razem nie na głównym stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, lecz na jednym z bocznych boisk.

Od pierwszych minut gry rywalizacja na murawie była bardzo zacięta (łącznie w całym spotkaniu arbiter pokazał 12 kartek, w tym 1 czerwoną), jednak dopiero w drugiej połowie mecz nabrał rumieńców, a obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie upragnionej bramki.

Jako pierwsi pokusili się o to gospodarze. W 58’ rzut karny wykorzystał Norbert Pawłowicz. Po jego strzale kibice odpalili race i mecz został na chwilę wstrzymany. Po wznowieniu gry goście ani myśleli odpuszczać i dopięli  swego w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Strzałem z rzutu wolnego do remisu doprowadzilł Mateusz Krasiński.

Polonia była o krok od wywalczenia 3 punktów, ale arbiter nie uznał drugiej bramki odgwizdując pozycję spaloną. Już po zakończeniu spotkania, za nieodpowiednią rozmowę z sędzią głównym, czerwony kartonik obejrzał zdobywca gola dla Polonii N. Pawłowicz.

Polonia Słubice – Spójnia Ośno Lubuskie 1:1 (0:0)

Skład: Jakub Szewieliński, Maciej Łowiecki (75' Iven Malulu ndolwezi), Mateusz Stefanowicz, Mathis Citronnelle (55' Irima, allan, broh Tebli), Dawid Kucharski, Ihor Myrko, Przemysław Begier, Łukasz Chrostowski (70' Mariusz Guraj), Rafał Gronostaj (65' Daniel Stadie), Norbert Pawłowicz, Łukasz Tabaka (80' Patryk Kowalski).

Polonia wciąż utrzymuje się w czołówce tabeli IV ligi. Obecnie jest na 6 pozycji z dorobkiem 39 punktów. Do rozegrania pozostały polonistom jeszcze 3 mecze.