Słubice: 22 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Słubice24.pl Wiadomości Sport Polskie eliminacje Champions Trophy U11 zakończone. Kto pojedzie na finał do Belgradu? (foto)
reklama

Polskie eliminacje Champions Trophy U11 zakończone. Kto pojedzie na finał do Belgradu? (foto)

Trzeci i ostatni turniej eliminacyjny w ramach cyklu Champions Trophy za nami. 12 maja o przepustki do finałowego turnieju w Belgradzie walczyli młodzi piłkarze z kategorii U11. W roli gospodarzy wystąpiła drużyna UKS Polonia Słubice.

Chmapions Trophy U11

Do Słubic, podobnie jak było to w przypadku dwóch wcześniejszych turniejów, zjechały się najbardziej uznane piłkarskie marki z zachodniej Polski (m.in. Stilon Gorzów, Śląsk Wrocław czy Pogoń Szczecin) oraz goście z Niemiec, łącznie 14 drużyn. O sprawną organizację turnieju zadbał duet Łukasz Ryszczuk – Adam Tesmer.

Na zielonej murawie było na co popatrzeć. Walka w grupach była bardzo zacięta, a młodzi piłkarze pokazali, że wiedzą o co chodzi w grze w piłkę. Nie zabrakło też niespodzianek. W finale chłopcy z FASE Szczecin pokonali faworyzowaną ekipę Śląska, a wcześniej w półfinale rozprawili się z niepokonaną w grupie Akademią Piłkarską Piotra Reissa z Poznania.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Honoru gospodarzu dzielnie broniła drużyna UKS Polonia Słubice. Nasi piłkarze w 6 grupowych spotkaniach wywalczyli tylko 1 remis, ale parokrotnie o stracie punktów decydował łut szczęścia i różnica raptem jednego gola. Ostatecznie zajęli ostatnie, 14 miejsce.

Jednak i tak czeka ich nagroda w postaci wyjazdu na czerwcowy finał Champions Trophy U11 do Belgradu. A to dzięki temu, że klub podjął się organizacji jedynego w Polsce turnieju eliminacyjnego. Oprócz polonistów do stolicy Serbii udadzą się ekipy FASE Szczecin oraz Śląska Wrocław.

Z końcowego efektu cieszy się wspominany Ł. Ryszczuk. – Za nami trzy turnieje, wszystkie stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i były dla nas cennym doświadczeniem. Chciałbym na koniec podziękować: rodzicom naszych piłkarzy oraz ekipie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, bez nich by się nie udało – podsumował prezes UKS-u.

Piłkarską rywalizację śledziliśmy z naszym obiektywem. Poniżej fotorelacja.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama