Słubice: 22 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
reklama

Mundurowi na sportowo uczczą pamięć Mariusza Łuckiego

Pamiętacie tragiczną śmierć policjanta Mariusza Łuckiego, która poruszyła słubicką społeczność? Koleżanki i koledzy z pracy o nim nie zapomnieli. I wpadli na pomysł rozegrania piłkarskiego memoriału jego imienia. Do udziału w imprezie zapraszają także kibiców.

Polonia Słubice

O całej sprawie pisaliśmy w kwietniu 2018 roku, kiedy to niedaleko Odry znaleziono zwłoki słubickiego policjanta. Śledztwo nie wykazało działania osób trzecich. Uznano, że 46-latek zmarł z przyczyn naturalnych. M. Łucki osierocił żonę i dwoje dzieci. ZOBACZ

O tamtego zdarzenia minęło już sporo czasu, ale nie o swoim koledze nie zapomnieli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. – Jego śmierć to był dla nas duży cios. Był wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów – opowiada Ernest Kaczmarek, policjant i współorganizator turnieju z ramienia Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KPP w Słubicach.

E. Kaczmarek wraz z kolegami i rodziną M. Łuckiego postanowili uczcić jego pamięć na sportowo, a konkretnie w formie turnieju piłkarskich „siódemek”. Do udziału w memoriale zaprosili wszystkie służby mundurowe z powiatu słubickiego oraz policyjne drużyny z woj. lubuskiego. Odzew był bardzo duży, chętnych do gry nie brakowało.

Jak podkreślą organizatorzy, w całej akcji chodzi też o coś więcej. – Takie wydarzenia mają też służyć poprawie relacji międzyludzkich. Nasz świat jest obecnie mocno poróżniony i ważne jest, aby utrzymywać w nim jak najwyższe standardy etyczne i moralne. Zależy nam też na integracji naszego środowiska, szczególnie w roku 100-lecia powstania policji – mówi E. Kaczmarek.

Impreza odbędzie się już 27 kwietnia o godz. 10:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od kilku tygodni trwają intensywne przygotowania, właśnie zakończyły się zapisy. Co ważne, oprócz samej rywalizacji sportowej policjanci szykują dodatkowe atrakcje dla kibiców, m.in. specjalną strefę dla dzieci.

A zwycięską drużynę czeka nie lada wyzwanie – zmierzy się w specjalnym, dodatkowym meczu z… piłkarską drużyną kobiet, która została utworzona przy słubickiej komendzie, pierwszą taką w woj. lubuskim! Jej kapitanem będzie żona Mariusza Łuckiego.

Będą też nagrody. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymają pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze puchary ufundowane przez przewodniczącego związku. Przewidziane są też wyróżnienia indywidualne – dla najlepszego bramkarza, strzelca oraz MVP całego turnieju.

Portal Słubice24 objął to wydarzenie swoim patronatem.

mariusz lucki
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama