Dobre wieści z biegowych tras. W Nowe Soli odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych. Po raz kolejny formą błysnęła zawodniczka Lubusza Słubice Malwina Olszewska. Także jej klubowi koledzy i koleżanki pokazali się z dobrej strony.

MMM Nowa Sól

Zawody odbyły się 30 marca na terenie parku „Wodny świat’ w Nowej Soli. Na trudnej i wymagającej trasie zmierzyli się najlepsi biegacze z woj. lubuskiego i dolnośląskiego.

W biegu na 1.5 km młodziczek wygrała Malwina Olszewska. Jej klubowa koleżanka Ilona Melnyk-Urbaniak było 10, a Nikola Machcińska 38. Krok od medalu była Maja Smolarczyk, która zajęła 4 miejsce w biegu na 2.5 km.

Oprócz rywalizacji młodzików (rocznik 2004-2005) rozegrano także osobne wyścigi w kategoriach dziewcząt i chłopców (młodsze roczniki). I tu także mieliśmy powody do radości.

Na dystansie 900 metrów wygrała Wiktoria Smolarczyk, a na kolejnych miejscach uplasowały się Anna Kielar (7), Anna Boberska (16) i Julia Bokła (30). Z dobrej strony pokazali się również chłopcy. Łukasz Sukiennik był 7, Mateusz Choina 10, a Adam Wołczek 11.

Warto też dodać, że klasyfikacji drużynowej Lubusz Słubice zajął czwarte miejsce na 16 klubów. Do miejsca na podium zabrakło ledwie jednego punktu.

Jak ocenia zawody opiekun grupy Piotr Kiedrowicz?

- Po raz kolejny reprezentanci Lubusza spisali się rewelacyjnie na zawodach rangi mistrzowskiej. Wygrane oczywiście cieszą, ale najbardziej dumny jestem z samej postawy naszych biegaczy. Każdy dał z siebie wszystko, walczył ambitnie do końca, a dla niektórych był to debiut na tego typu zawodach. Widać było, że bieganie sprawia im frajdę – cieszy się trener i szef Słubickiej Akademii Biegowej.

Dla młodych biegaczy to koniec sezonu przełajowego. Teraz wracają do treningów, a już za kilka tygodni rozpoczną sezon na bieżni. O ich występach będziemy oczywiście informować.