Dobre wieści z Torunia! W swoim drugim starcie na tegorocznych mistrzostwach świata weteranów w lekkiej atletyce Małgorzata Krzyżan sięgnęła po upragniony medal. Tym razem w kolorze srebrnym, wywalczonym oczywiście w jej koronnej konkurencji, czyli rzucie dyskiem.

Gosia Krzyżan

Zawodniczka Lubusza wcześniej (24.03) startowała jeszcze w pchnięciu kulą, gdzie zajęła 8 miejsce. W rzucie dyskiem, który rozegrano 29 marca, poszło jej znacznie lepiej.

Nasza reprezentantka posłała dysk na odległość 36,96 m, co dało jej 2 miejsce w konkursie. Do złota zabrakło jej niewiele, bo 52 cm. Zwyciężyła Chilijka Marcela Barrientos. Słubiczanka powtórzyła tym samym osiągnięcie sprzed roku, gdy na mistrzostwach świata w Maladze także zdobyła srebro w rzucie dyskiem.

Medal dla Polski i Słubic bardzo ucieszył kibiców i samą zawodniczkę, choć ta, gdyby była w pełni zdrowa (podczas mistrzostw nabawiła się kontuzji kolana), mogłaby osiągnąć jeszcze lepszy wynik. W tym sezonie notowała już wielokrotnie ponad 40-metrowe rzuty.

- Serdeczne gratulacje. To wasz upór i determinacja prowadzą do zwycięstwa. Ale taki jest sportowiec. Dziękuję za godną postawę reprezentanta naszego klubu w finałach mistrzostw świata – podsumował starty jej oraz pozostałych zawodników Lubusza Słubice (pisaliśmy o nich wcześniej) prezes klubu Ryszard Chustecki.

My także przyłączamy się do podziękowań i gratulacji!