W Lubuskiej Lidze Młodziczek w piłce ręcznej nie ma mocnych na słubicki UKS Jedynka. W derbach powiatu nasze szczypiornistki pokonały UKS Zorza Iskra Kowalów 32:12.

uks jedynka_wyjazd_kowalow

Pojedynek odbył się 10 marca w Kowalowie.

- Mecz od pierwszego gwizdka był rozgrywany pod dyktando dziewcząt ze Słubic, które z minuty na minutę powiększały swój dorobek bramkowy. Gorące i żywiołowe reakcje sporej grupy kibiców ze Słubic, niosły nasze dziewczęta do zwycięstwa, zresztą ósmego z rzędu – relacjonuje Janusz Puchalski z UKS-u.

UKS Zorza Iskra Kowalów - UKS Jedynka Słubice 12:32 (4:16)

Skład: Wroniewicz Aleksandra (6), Rajda Iga (2), Kliszczak Paulina (8), Oleksyn Oliwia, Sterenczak Julia (2), Lepak Wiktoria, Żarnowska Julia, Kazimierska Dominika (2), Białkowska Inga (1), Matkowska Karolina, Tańczak Natasza (11), Różańska Julia, Kowalska Julia. Bramkarki: Gancarz Klaudia, Heppner Marta, Kloc Ewa. Trener: Jerzy Grabowski.

Dzięki zwycięstwo UKS Jedynka Słubice umocnił się na fotelu lidera. Do końca rozgrywek Lubuskiej Ligi Młodzieczek pozostały jeszcze dwa spotkania. 17 marca słubiczanki podejmą u siebie GMTS Spartę Gubin (godz. 10:00), natomiast tydzień później zagrają na wyjeździe z MUKS Lider Świebodzin.