Słubice: 5 grudnia 2019   |   Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Słubice24.pl Wiadomości Sport Sri Lanka szczęśliwa dla Borowiaka – jest kwalifikacja na mistrzostwa świata Ironman
reklama
reklama

Sri Lanka szczęśliwa dla Borowiaka – jest kwalifikacja na mistrzostwa świata Ironman

Rafał Borowiak przypomniał kibicom o sobie w wielkim stylu. W dalekiej Sri Lance wywalczył podium w swojej kategorii wiekowej w zawodach cyklu Ironman 70.3 Colombo. Dało mu to awans na tegoroczne mistrzostwa świata.

borowiak sri_2

O tym, że Rafał Borowiak nie boi się żadnych triathlonowych wyzwań, sportowi kibice ze Słubic przekonali się już nie raz. Chiny, Hawaje, Nowa Zelandia – słubiczanin z powodzeniem startował w wielu zakątkach naszego globu. 24 lutego postanowił sprawdzić się w tropikach… Sri Lanki.

Był to dla niego pierwszy start po zimowym okresie przygotowawczym. Lekko nie było. Bardzo wysoka wilgotność i temperatura ponad 30-stopni, to nie są optymalne warunki do uprawiania triathlonu. Ale jak to często w przypadku Rafała Borowiaka bywa, im trudniej, tym… lepiej.

Na dystansie połowy Ironmana (1.9 pływania, 90 km rowerem i półmaraton biegiem) uzyskał bardzo dobry rezultat: 4 godz. 36 min. i 6 sek. Jak wyglądały międzyczasy na poszczególnych dystansach? Opowiedział nam o tym sam zainteresowany.

borowiak sri_1

Pływanie zaczęliśmy o 6:15. Jedna pętla po trójkącie. Temperatura woda wynosiła 27.5 stopnia, tak więc pływaliśmy bez pianek. Trasa dobrze oznaczona, wyszło mi 2.25 km. Czas: 34 min. 22 sek. Rower to z kolei trzy pętle po 30 km. Dużo nawrotów w porcie i starym mieście Colombo, ale dobrze się jechało. Czas: 2 godz. 23 min. 16sek. Bieg to z kolei dwie pętle po 10.5 km. Dłuższe odcinki po promenadzie z pięknymi widokami, ale do tego w tym upale nie było głowy. Czas: 1 godz. 35 min 18 sek.

Trzeba przyznać, że międzyczasy robią wrażenie, tym razem jednak nie one były najważniejsze, lecz uzyskane miejsce. Rafał uplasował się na 9 lokacie w klasyfikacji open oraz był 2 w swojej kategorii wiekowej (35-39). To dało mu upragnioną kwalifikację na mistrzostwa świata Ironman 70.3, które odbędą się w tym roku w Nicei.

Przypomnijmy, rok temu słubiczanin także reprezentował nasz kraj i miasto na światowym czempionacie. W październiku na Hawajach zajął 893 miejsce w stawce 2500 startujących.

Gratulujemy udanych zawodów i życzymy zdrowia podczas przygotowań do dalszej części sezonu! O kolejnych startach Rafała Borowiaka będziemy oczywiście informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama