Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Lekkoatleci ze stypendium marszałka

Kolejne wyróżnienia dla naszych lekkoatletów. Eksportowa dwójka juniorów Lubusza Słubice, czyli Jakub Czak i Antoni Plichta, otrzymała sportowe stypendia przyznane przez marszałek woj. lubuskiego Elżbietę Polak.

plichta marszalek

Wręczenie stypendiów odbyło się 20 lutego w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie przy okazji podsumowania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2018. Na uroczystości pojawił się także wiceprezes Lubusza Słubice Edward Czernik, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 1964 roku.

W tym roku nagrodzono 39 młodych sportowców z całego województwa, którzy otrzymają do podziału 186.800 zł. Urząd Marszałkowski przyznaje swoje stypendia od 2008 roku. Jak do tej pory przeznaczył na to ponad 900 tys. zł, obejmując wsparciem blisko 500 osób.

Dlaczego warto to robić? Mówiła o tym obecna na spotkaniu marszałek E. Polak.

- Staramy się, żeby w każdej szufladzie, gdzie jest zdrowie i jakość życia, były również pieniądze na sport. Chcemy, żeby nam się żyło lepiej, zdrowiej i bardziej sportowo, ale też, aby kolejne pokolenia sportowców szły w Polskę, w świat - zdobywały mistrzostwa i mocno promowały region lubuski, który wart jest zachodu – podsumowała marszałek.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama