Słubice: 17 czerwca 2019   |   Imieniny: Albert, Laura, Adolf
reklama
reklama

Podwójne zwycięstwo koszykarzy

Kolejne dobre wieści z koszykarskiego parkietu. Po niedawnym zwycięstwie w pucharze, tym razem ekipa Red Cocks Frankfurt zaliczyła udany dwumecz w lidze. Dwie kolejne wygrane znacznie przybliżyły zespół do zwycięstwa w sezonie zasadniczym.

red cocks_wolterd_schwedt

16 lutego koszykarze ze Słubic i Frankfurtu podejmowali na swoim boisku SV 1919 Woltersdorf oraz BG 94 Schwedt.

Na tę pierwszą drużynę czerwone koguty najprawdopodobniej trafią w fazie play-off, więc pojedynek miał szczególne znaczenie. I tym bardziej ważne, że został rozstrzygnięty na ich korzyść. Pierwsza połowa była w miarę zacięta, ale druga upłynęła pod znakiem solidnej obrony naszej drużyny, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku – 84:63.

Drugi mecz, z teoretycznie słabszym rywalem ze Schwedt, okazał się dużym wyzwaniem. Jeszcze w drugiej kwarcie zespół Red Cocks przegrywał… 14:30. Trener i zawodnicy zmobilizowali się jednak i dalszą część gry wygrali aż 69:29, zapisując na swoje konto kolejne dwa oczka.

Dzięki zwycięstwom nasza drużyna umocniła się na czele tabeli Landesligi z bilansem 11-1. Teraz naszych koszykarzy czeka krótka przerwa, a na parkiety ponownie wybiegną 2 marca. Tym razem na wyjeździe spotkają się z zespołami KSC Mustang Strausberg oraz USV III Potsdam.

red cocks_wolterd_schwedt_2

1. ASC Red Cocks Frankfurt (O) – SV 1919 Woltersdorf 84:63 (24:18, 21:25, 14:6, 25:14)

Punkty: Konrad Jelski 26, Arkadiusz Sowa 19, Jaime Gomez Arias 11, Marcin Jachimowski 8, Marcin Kiedrowicz 7, Julian Schallhorn 6, Michał Jercha 3, Damian Garczyk 2, Norbert Grzegorczyk 2.

1. ASC Red Cocks Frankfurt (O) – BG 94 Schwedt 83:59 (10:18, 18:21, 31:11, 24:9)

Punkty: Arkadiusz Sowa 29, Marcin Kiedrowicz 20, Michał Jercha 11, Damian Garczyk 6, Norbert Grzegorczyk 4, Marcin Jachimowski 6, Jaime Gomez Arias 5, Konrad Jelski 2, Julian Schallhorn.

---

Tabela, statystyki i komplet wyników na stronie: www.basketball-bund.net.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama