Słubice: 20 kwietnia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Słubice24.pl Wiadomości Sport M. Krzyżan i P. Majchrzak w gronie najpopularniejszych sportowców woj. lubuskiego
reklama
reklama

M. Krzyżan i P. Majchrzak w gronie najpopularniejszych sportowców woj. lubuskiego

2 lutego podczas Gali Sportu Lubuskiego wyróżnienia odebrali najlepsi i najpopularniejsi sportowcy naszego regionu. W tym gronie znalazło się dwoje słubiczan: Małgorzata Krzyżan, wicemistrzyni świata weteranów w rzucie dyskiem, i Przemysław Majchrzak, trener drużyny SKP Słubice.

gala krzyzan

Gala Sportu Lubuskiego zakończyła 56. plebiscyt na najlepszych i najpopularniejszych sportowców. Organizatorem tego konkursu od początku jest Gazeta Lubuska.

Kapituła konkursu decydowała o zwycięstwie w kilku kategoriach, m.in. wybrała najlepszych trenerów w sportach indywidualnych i zespołowych, drużynę roku czy honorowego sportowca roku. Zdaniem jurorów najlepszym sportowcem Ziemi Lubuskiej w 2018 roku został Bartosz Zmarzlik, żużlowiec Stali Gorzów, indywidualny wicemistrz świata.

Swój wkład w przyznawanie wyróżnień mieli również mieszkańcy woj. lubuskiego – poprzez głosowanie. To właśnie oni zdecydowali m.in. o przyznaniu tytułu najpopularniejszego lubuskiego sportowca. Wśród pań w tej kategorii na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Krzyżan, lekkoatletka reprezentująca Lubusza Słubice, która zdobyła 695 głosów.

Przypomnijmy, słubiczanka w swojej kategorii wiekowej jest jedną z najbardziej utytułowanych dyskobolek na świecie w ostatnich latach, ma na swoim koncie wiele medali, w tym cztery krążki mistrzostw świata weteranów - złoto i dwa srebra w rzucie dyskiem oraz brąz w pchnięciu kulą.

W głosowaniu w plebiscycie wyprzedziła ją jedynie Michalina Kwaśniewska z ZLKL Zielona Góra, również lekkoatletka, na którą oddano 790 głosów.

gala majchrzak

Drugim naszym reprezentantem wyróżnionym podczas gali był Przemysław Majchrzak, trener SKP Słubice. Kibice docenili jego owocna pracę z drużyną białoniebieskich. Szkoleniowiec zajął drugie miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszego Trenera Roku 2018 zdobywając 667 głosów. Przed nim był tylko Sebastian Wierzbicki z Gorzowa Wlkp., którego pasją jest lekkoatletyka, a w szczególności bieganie (otrzymał 868 głosów).

P. Majchrzak objął SKP Słubice w lipcu 2017 roku. W sezonie 2017/2018 prowadzona przez niego drużyna pod zajęła II miejsce w piłkarskiej A klasie. Na półmetku bieżącego sezonu bilans jego podopiecznych to 9 zwycięstw i 4 porażki, co daje SKP 3 miejsce w tabeli (1 punkt straty do lidera) i możliwość realnej walki o awans do klasy okręgowej.

Obojgu laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama