Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Słubice24.pl Wiadomości Sport M. Krzyżan i P. Majchrzak w gronie najpopularniejszych sportowców woj. lubuskiego
reklama
reklama

M. Krzyżan i P. Majchrzak w gronie najpopularniejszych sportowców woj. lubuskiego

2 lutego podczas Gali Sportu Lubuskiego wyróżnienia odebrali najlepsi i najpopularniejsi sportowcy naszego regionu. W tym gronie znalazło się dwoje słubiczan: Małgorzata Krzyżan, wicemistrzyni świata weteranów w rzucie dyskiem, i Przemysław Majchrzak, trener drużyny SKP Słubice.

gala krzyzan

Gala Sportu Lubuskiego zakończyła 56. plebiscyt na najlepszych i najpopularniejszych sportowców. Organizatorem tego konkursu od początku jest Gazeta Lubuska.

Kapituła konkursu decydowała o zwycięstwie w kilku kategoriach, m.in. wybrała najlepszych trenerów w sportach indywidualnych i zespołowych, drużynę roku czy honorowego sportowca roku. Zdaniem jurorów najlepszym sportowcem Ziemi Lubuskiej w 2018 roku został Bartosz Zmarzlik, żużlowiec Stali Gorzów, indywidualny wicemistrz świata.

Swój wkład w przyznawanie wyróżnień mieli również mieszkańcy woj. lubuskiego – poprzez głosowanie. To właśnie oni zdecydowali m.in. o przyznaniu tytułu najpopularniejszego lubuskiego sportowca. Wśród pań w tej kategorii na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Krzyżan, lekkoatletka reprezentująca Lubusza Słubice, która zdobyła 695 głosów.

Przypomnijmy, słubiczanka w swojej kategorii wiekowej jest jedną z najbardziej utytułowanych dyskobolek na świecie w ostatnich latach, ma na swoim koncie wiele medali, w tym cztery krążki mistrzostw świata weteranów - złoto i dwa srebra w rzucie dyskiem oraz brąz w pchnięciu kulą.

W głosowaniu w plebiscycie wyprzedziła ją jedynie Michalina Kwaśniewska z ZLKL Zielona Góra, również lekkoatletka, na którą oddano 790 głosów.

gala majchrzak

Drugim naszym reprezentantem wyróżnionym podczas gali był Przemysław Majchrzak, trener SKP Słubice. Kibice docenili jego owocna pracę z drużyną białoniebieskich. Szkoleniowiec zajął drugie miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszego Trenera Roku 2018 zdobywając 667 głosów. Przed nim był tylko Sebastian Wierzbicki z Gorzowa Wlkp., którego pasją jest lekkoatletyka, a w szczególności bieganie (otrzymał 868 głosów).

P. Majchrzak objął SKP Słubice w lipcu 2017 roku. W sezonie 2017/2018 prowadzona przez niego drużyna pod zajęła II miejsce w piłkarskiej A klasie. Na półmetku bieżącego sezonu bilans jego podopiecznych to 9 zwycięstw i 4 porażki, co daje SKP 3 miejsce w tabeli (1 punkt straty do lidera) i możliwość realnej walki o awans do klasy okręgowej.

Obojgu laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama