Słubice: 18 lutego 2019   |   Imieniny: Konstancja, Maksym, Bernadeta

Udany występ Plichty. O krok od życiówki na Orlen CUP

Choć do rekordu życiowego nieco zabrakło, to występ podczas halowego mityngu Orlen Cup 2019 Antoni Plichta może zaliczyć do udanych. Młody sprinter Lubusza Słubice pokazał się z dobrej strony i na dystansie 60 metrów uzyskał 6.89.

plichta orlen

To drugi najlepszy wynik w dotychczasowej karierze podopiecznego trenera Krzysztofa Wesołka i tylko o 0.03 sekundy gorszy do życiówki ustanowionej w styczniu tego roku.

Antoni Plichta w swojej serii eliminacyjnej zajął co prawda ostatnie, siódme miejsce, ale jak się później okazało, to właśnie bieg z jego udziałem, był najszybszą serią całych zawodów. A stawka rywali była niebagatelna - pierwsze trzy miejsca zajęli uznani sprinterzy z USA, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Aby dostać się do finału nasz zawodnik musiałby pobiec 6.77. 4 lutego w Łodzi się nie udało, ale jak sam przyznaje, złamanie bariery 6.80 jest w jego zasięgu.

Dla kronikarskiego obowiązku warto dodać, że w finale triumfował Amerykanin Mike Rodgers z czasem 6.55. Polak ostatecznie został sklasyfikowany na 13 miejscu (na 20 startujących). Komplet wyników można znależć TUTAJ.

Bieg z udziałem słubickiego sprintera był transmitowany przez TVP Sport. Zapis całych zawodów Orlen CUP 2019 można obejrzeć TUTAJ.