Słubice: 19 czerwca 2019   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Słubice24.pl Wiadomości Sport Biegacze zaczęli przygotowania do Wielkie Czyste Ultra
reklama
reklama

Biegacze zaczęli przygotowania do Wielkie Czyste Ultra

Kilka dni temu pisaliśmy o nowej inicjatywie Łukasza Cieślaka, który dla swojego niepełnosprawnego brata organizuje kolejne, sportowe wydarzenie. Impreza odbędzie się w maju, ale już teraz ruszyły przygotowania. Na inauguracyjnym treningu było nie tylko bieganie, ale również…. zimowa kąpiel w jeziorze.

wielkie czyste_2

3 lutego sympatycy biegania z Ośno Lubuskiego, Rzepina, Słubic i okolic spotkali się nad jeziorem Wielkie Czyste, aby wziąć udział w pierwszym z zaplanowanych treningów. Z zaproszenie do wspólnego biegania skorzystała spora grupa chętnych – na rekonesans po wytyczonej przez Łukasza Cieślaka trasie ruszyło blisko 30 osób.

W przepięknej zimowej scenerii jeziora Wielkie Czyste najpierw zaliczyli dwukrotnie leśną pętlę liczącą sobie 3 km. Potem była krótka przerwa na… kąpiel w jeziorze. - Nie było łatwo, bo powierzchnia wody była cała skuta lodem. Musieliśmy najpierw siekierą wyrąbać przerębel. Ale było warto, bo mieliśmy z kapieli dużą frajdę – opowiada Ł. Cieślak.

Z morsowania skorzystała około połowa biegaczy. Reszta im mocno kibicowała, były całe rodziny. A po chwili odpoczynku i emocjach związanych z wejściem do wody, ponownie wskoczyli w dresy i ruszyli na drugą pętlę, nie mniej malowniczą, o długości 9 km.

wielkie czyste_1

- Było ekstra – cieszy się Ł. Cieślak. – Pogoda też dopisała, choć na koniec zaskoczyły nas obfite opady śniegu. Każdy pobiegł tyle ile chciał. Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na drugi trening, już za tydzień – zachęca.

Zadowoleni byli również uczestnicy. - Szykuję się do zrobienia w tym roku korony maratonów. Takie wspólne bieganie to zawsze ciekawe urozmaicenie w ramach przygotowań. I do tego miłe towarzystwo, polecam każdemu - mówi jeden z ośniańskich morsów Łukasz Protasiewicz.

Przypomnijmy, całe przedsięwzięcia związane jest z akcją pomocy niepełnosprawnemu Bartkowi Cieślakowi. Aby ponownie mógł chodzić, potrzebne są pieniądze na kosztowną rehabilitację. W ich zbiórce ma pomóc impreza Wielkie Czyste Ultra, czyli bieg 24-godzinny, która odbędzie się w dniach 10-11 maja właśnie nad jeziorem Wielkie Czyste niedaleko Ośna Lubuskiego.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie w naszej wcześniejszej publikacji – ZOBACZ

Kolejny trening nad jeziorem połączony z morsowaniem odbędzie się 10 lutego o godz. 12. Po bieżące informacje zapraszamy na oficjalny profil na Facebooku – KLIKNIJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama