Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Słubice24.pl Wiadomości Sport Biegacze zaczęli przygotowania do Wielkie Czyste Ultra
reklama

Biegacze zaczęli przygotowania do Wielkie Czyste Ultra

Kilka dni temu pisaliśmy o nowej inicjatywie Łukasza Cieślaka, który dla swojego niepełnosprawnego brata organizuje kolejne, sportowe wydarzenie. Impreza odbędzie się w maju, ale już teraz ruszyły przygotowania. Na inauguracyjnym treningu było nie tylko bieganie, ale również…. zimowa kąpiel w jeziorze.

wielkie czyste_2

3 lutego sympatycy biegania z Ośno Lubuskiego, Rzepina, Słubic i okolic spotkali się nad jeziorem Wielkie Czyste, aby wziąć udział w pierwszym z zaplanowanych treningów. Z zaproszenie do wspólnego biegania skorzystała spora grupa chętnych – na rekonesans po wytyczonej przez Łukasza Cieślaka trasie ruszyło blisko 30 osób.

W przepięknej zimowej scenerii jeziora Wielkie Czyste najpierw zaliczyli dwukrotnie leśną pętlę liczącą sobie 3 km. Potem była krótka przerwa na… kąpiel w jeziorze. - Nie było łatwo, bo powierzchnia wody była cała skuta lodem. Musieliśmy najpierw siekierą wyrąbać przerębel. Ale było warto, bo mieliśmy z kapieli dużą frajdę – opowiada Ł. Cieślak.

Z morsowania skorzystała około połowa biegaczy. Reszta im mocno kibicowała, były całe rodziny. A po chwili odpoczynku i emocjach związanych z wejściem do wody, ponownie wskoczyli w dresy i ruszyli na drugą pętlę, nie mniej malowniczą, o długości 9 km.

wielkie czyste_1

- Było ekstra – cieszy się Ł. Cieślak. – Pogoda też dopisała, choć na koniec zaskoczyły nas obfite opady śniegu. Każdy pobiegł tyle ile chciał. Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na drugi trening, już za tydzień – zachęca.

Zadowoleni byli również uczestnicy. - Szykuję się do zrobienia w tym roku korony maratonów. Takie wspólne bieganie to zawsze ciekawe urozmaicenie w ramach przygotowań. I do tego miłe towarzystwo, polecam każdemu - mówi jeden z ośniańskich morsów Łukasz Protasiewicz.

Przypomnijmy, całe przedsięwzięcia związane jest z akcją pomocy niepełnosprawnemu Bartkowi Cieślakowi. Aby ponownie mógł chodzić, potrzebne są pieniądze na kosztowną rehabilitację. W ich zbiórce ma pomóc impreza Wielkie Czyste Ultra, czyli bieg 24-godzinny, która odbędzie się w dniach 10-11 maja właśnie nad jeziorem Wielkie Czyste niedaleko Ośna Lubuskiego.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie w naszej wcześniejszej publikacji – ZOBACZ

Kolejny trening nad jeziorem połączony z morsowaniem odbędzie się 10 lutego o godz. 12. Po bieżące informacje zapraszamy na oficjalny profil na Facebooku – KLIKNIJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama