Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Słubice24.pl Wiadomości Sport Wielkie Czyste Ultra - nowe biegowe wyzwanie na rzecz chorego Bartka Cieślaka
reklama
reklama

Wielkie Czyste Ultra - nowe biegowe wyzwanie na rzecz chorego Bartka Cieślaka

Pamiętacie akcję „50 maratonów dla Bartka Cieślaka”? Dzięki niej udało się nie tylko „rozbiegać” powiat słubicki, ale pomóc choremu chłopakowi. Jego brat Łukasz, który stał za całym przedsięwzięciem, ma już kolejny zwariowany pomysł – organizuje bieg 24h wokół jednego z ośniańskich jezior.

bartek final_biegacze
Po przebiegnięciu 50 maratonów czas na bieg 24h

W styczniu na oficjalnym profilu akcji pojawiły się informacje, które wzbudziły spore zainteresowanie w środowisku biegaczy. Łukasz Cieślak postanowił zaprosić ich do podjęcia nowego wyzwania - po przebiegnięciu 50 maratonów w 1 rok czas na bieg trwający… 24 godziny pod hasłem „Wielkie Czyste Ultra”!

Skąd taki pomysł? - Bartek niezmiennie potrzebuje wsparcia w rehabilitacji. Żaden cud nie nastąpił. Bez pomocy innych nie da sobie rady! Dlatego wymyśliłem nowy bieg, dzięki któremu spotkamy się, pobiegamy i zbierzemy pieniądze na jego leczenie – opowiada Ł. Cieślak w rozmowie z naszą redakcją.

Miejsce, które zaproponował, to wyjątkowo „piękne okoliczności przyrody”. Chodzi o jezioro Czyste Wielkie niedaleko Ośna Lubuskiego, zwane potocznie Kolejowym. Trasa wokół niego to blisko 3 km. A dla tych, którzy lubią bardziej wypuścić się w teren, jest też nieco dłuższa pętla, bo licząca 9.7 km. Obie prowadzące leśnymi duktami.

czyste wielkie_trasa
Trasa będzie wiodła wokół jeziora Czyste Wielkie

A na czym będzie polegać sam bieg? – Nie chodzi oczywiście o to, aby każdy biegł non stop przez 24h. Można zaliczyć dowolny odcinek, biec grupowo, w sztafecie, rodzinnie, z przerwami. Nie będzie ograniczeń wiekowych. Chodzi też o dobrą zabawę – wyjaśnia Ł. Cieślak.

Dlatego przy jeziorze powstanie mini miasteczko dla biegaczy. Każdy będzie mógł rozbić namiot, spędzić miło czas, zapłonie ognisko. Termin wydarzenia również będzie sprzyjać tego typu akcji - bieg zaplanowano wiosną, gdy będzie już ciepło, wstępnie w dniach 10-11 maja 2019.

Udział w biegu miałby być bezpłatny dla każdego, podobnie jak to było w trakcie akcji z maratonami. Dlatego główny organizator szuka potencjalnych sponsorów, którzy chcieliby finansowo wesprzeć bieg (kontaktować się można przez FB). A oczywiście każdy z uczestników dodatkowo będzie mógł wpłacić dobrowolny datek na rzecz chorego Bartka.

Przypomnijmy, to niepełnosprawny chłopak, który od wielu lat walczy o powrót do zdrowia i samodzielnego chodzenia. W młodości doznał udaru mózgu i obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Wspiera go m.in. Fundacja Grupy Pomagamy.

maraton 1_50
Wśród biegaczy Bartek Cieślak ma wielu przyjaciół

Podobnie jak było w przypadku „50 maratonów dla Bartka Cieślaka” także i akcję „Wielkie Czyste Ultra” swoim patronatem objął portal Słubice24. Będziemy na bieżące informować o przygotowaniach do biegu. Zapraszamy też do śledzenia profilu na Facebooku - KLIKNIJ.

A więcej o tym, jak pomóc Bartkowi Cieślakowi, przeczytacie TUTAJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama