Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Dwa medale Dominatorki na turnieju w Poznaniu

Sportowy apetyt Dominiki Podhajeckiej na kolejne medale powstrzymała kontuzja. Ale i tak z Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Poznaniu przywiozła dwa brązowe krążki.

dominika OKT_poznan
Dominika przywiozła z Poznania dwa brązowe medale

Na zawodach w stolicy Wielkopolski pojawiły się jedne z najlepszych w kraju tenisistek do lat 14. Wśród nich oczywiście zawodniczka GKT Smecz Górzyca, która, aby wziąć udział w turnieju, musiała liczyć na dziką kartę od organizatora. Jej wyjazd był możliwy również dzięki wsparciu finansowemu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Bój rozpoczęła od pierwszej rundy. Najpierw pokonała Nelli Witkowską z Akademii Tenisowej MASTERS Radom. W pierwszym secie było 6:4, a do drugiego rywalka już nie wyszła ze względu na kontuzję. Kolejny mecz z Joanna Strzelecką z Toruńskiej Akademii Tenisowej był bardziej zacięty. Tu padł wynik 2:6, 6:0, 6:1.

W ćwierćfinale Dominika spotkała swoją koleżankę z kadry Polski skrzatek i swoją deblową partnerkę - Martynę Mackiewicz (Klub Tenisowy GAT Gdańsk). Wygrała z nią 6:4, 6:4. W meczu półfinałowym na Dominikę czekała Martyna Piechowicz z KS AZS AWF Wrocław, z którą już wcześniej wygrywała. Niestety, tym razem to jej przydarzyła się kontuzja.

- Na samym początku meczu półfinałowego Dominika poczuła ból w prawej nodze uniemożliwiający bieganie po korcie, dlatego przy stanie 1:3 w pierwszym secie, aby nie pogłębiać kontuzji oddała spotkanie, tym bardziej że przez niską temperaturę panującą pod starymi „balonami” była już mocno przeziębiona – opowiada D. Podhajecki.

Wcześniej zawodniczka z Górzycy wzięła udział w grze podwójnej. W parze z Julią Wartecką (z Parku Tenisowego Olimpia Poznań) pokonała Marię Kudzin i Antoninę Maćkowiak (obie AZS Poznań) 6:1, 6:1. W półfinale uległy parze rozstawionej z nr 2: Julii Chodkowskiej (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa) i Martynie Mackiewicz (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) przegrywając 1:6, 6:7 (5).

- Dwa brązowe medale dwunastolatki w ogólnopolskiej rywalizacji PZT do lat czternastu to świetny wynik, tym bardziej że uzyskany na najmniej lubianej „wolnej mączce”. Gdyby nie kontuzja, mogło być jeszcze lepiej – podsumowuje ojciec i trener Dominiki.

dominika OKT_medale
Dominika Podhajecka i jej trofea

Teraz zawodniczkę z Górzycy czeka odpoczynek i rehabilitacja. Z powodu urazu nie wystąpi w najbliższym planowanym turnieju kadetek (do lat 16.) w Sobocie koło Poznania. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama