Słubice: 19 czerwca 2019   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Słubice24.pl Wiadomości Sport Dwa medale Dominatorki na turnieju w Poznaniu
reklama
reklama

Dwa medale Dominatorki na turnieju w Poznaniu

Sportowy apetyt Dominiki Podhajeckiej na kolejne medale powstrzymała kontuzja. Ale i tak z Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek w Poznaniu przywiozła dwa brązowe krążki.

dominika OKT_poznan
Dominika przywiozła z Poznania dwa brązowe medale

Na zawodach w stolicy Wielkopolski pojawiły się jedne z najlepszych w kraju tenisistek do lat 14. Wśród nich oczywiście zawodniczka GKT Smecz Górzyca, która, aby wziąć udział w turnieju, musiała liczyć na dziką kartę od organizatora. Jej wyjazd był możliwy również dzięki wsparciu finansowemu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Bój rozpoczęła od pierwszej rundy. Najpierw pokonała Nelli Witkowską z Akademii Tenisowej MASTERS Radom. W pierwszym secie było 6:4, a do drugiego rywalka już nie wyszła ze względu na kontuzję. Kolejny mecz z Joanna Strzelecką z Toruńskiej Akademii Tenisowej był bardziej zacięty. Tu padł wynik 2:6, 6:0, 6:1.

W ćwierćfinale Dominika spotkała swoją koleżankę z kadry Polski skrzatek i swoją deblową partnerkę - Martynę Mackiewicz (Klub Tenisowy GAT Gdańsk). Wygrała z nią 6:4, 6:4. W meczu półfinałowym na Dominikę czekała Martyna Piechowicz z KS AZS AWF Wrocław, z którą już wcześniej wygrywała. Niestety, tym razem to jej przydarzyła się kontuzja.

- Na samym początku meczu półfinałowego Dominika poczuła ból w prawej nodze uniemożliwiający bieganie po korcie, dlatego przy stanie 1:3 w pierwszym secie, aby nie pogłębiać kontuzji oddała spotkanie, tym bardziej że przez niską temperaturę panującą pod starymi „balonami” była już mocno przeziębiona – opowiada D. Podhajecki.

Wcześniej zawodniczka z Górzycy wzięła udział w grze podwójnej. W parze z Julią Wartecką (z Parku Tenisowego Olimpia Poznań) pokonała Marię Kudzin i Antoninę Maćkowiak (obie AZS Poznań) 6:1, 6:1. W półfinale uległy parze rozstawionej z nr 2: Julii Chodkowskiej (Stowarzyszenie Morelowa Tennis Club Warszawa) i Martynie Mackiewicz (Klub Tenisowy GAT Gdańsk) przegrywając 1:6, 6:7 (5).

- Dwa brązowe medale dwunastolatki w ogólnopolskiej rywalizacji PZT do lat czternastu to świetny wynik, tym bardziej że uzyskany na najmniej lubianej „wolnej mączce”. Gdyby nie kontuzja, mogło być jeszcze lepiej – podsumowuje ojciec i trener Dominiki.

dominika OKT_medale
Dominika Podhajecka i jej trofea

Teraz zawodniczkę z Górzycy czeka odpoczynek i rehabilitacja. Z powodu urazu nie wystąpi w najbliższym planowanym turnieju kadetek (do lat 16.) w Sobocie koło Poznania. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama