Słubice: 24 stycznia 2019   |   Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
reklama
reklama

Tenisiści stołowi zakończyli rundę jesienną w III lidze

Całkiem nieźle jak na beniaminka III ligi tenisa stołowego radzi sobie ekipa FSL Aktywni dla Powiatu. Na zakończenie jesiennej rundy wygrali z ekipą Jedności Podmokłe. I dzięki temu uplasowali się na 5 miejscu w tabeli.

FSL slubice_III_liga

Ostatni pojedynek jesiennej rundy słubiczanie rozegrali 15 grudnia w Babimoście – to właśnie tam swoje mecze rozgrywa ekipa Jedności Podmokłe. - Nasi rywale zajmują ostatnie miejsce w tabeli jednak to wcale nie oznacza, że oddają swoją skórę łatwo – opowiada Robert Tomczak z „Aktywnych”.

I faktycznie, walka była wyrównana. Zaczęło się od kilku pojedynków remisowych i nerwowych końcówek, ale ostatecznie ekipa FSL Aktywnych wygrała wynikiem 10:6.

Wyjazdowe zwycięstwo to był ostatni mecz rundy jesiennej w ramach rozgrywek III ligi. FSL Aktywni Słubice są na plusie! W 11 spotkaniach zanotowali 6 zwycięstw, 4 porażki i 1 remis. Na 12 drużyn zajmują 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Liderem jest zespół ZKS V Drzonków, który zgromadził 20 punktów.

FSL Aktywnych Słubice przez całą rundę reprezentowali: Mirosław Rogowski, Daniel Czerepowski, Robert Tomczak, Damian Kowalczyk, Marek Szuplak, Marcin Najder.

Komplet wyników i aktualną tabelę znajdziecie na stronie Lubuskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego: www.lozts.com.pl.

W tym miejscu warto postawić pytanie, czy są szanse na awans do II ligi? – Pod względem sportowym tak, ale organizacyjnie i finansowo to na chwilę obecną byłoby zbyt duże wyzwanie – wyjaśnia R. Tomczak. – Na tym poziomie bez sponsorów ani rusz. Dlatego zachęcamy słubickie firmy do promocji poprzez sport. I dziękujemy tym, którzy nas do tej pory wspierali - mówi lider naszych tenisistów.

Teraz zawodników FSL Aktywni Słubice czeka krótka, zimowa przerwa, a runda rewanżowa rozpocznie się już w przyszłym roku. Najprawdopodobniej w styczniu będzie znany dokładny harmonogram spotkań.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama