Słubice: 19 czerwca 2019   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Słubice24.pl Wiadomości Sport Tenisiści stołowi zakończyli rundę jesienną w III lidze
reklama
reklama

Tenisiści stołowi zakończyli rundę jesienną w III lidze

Całkiem nieźle jak na beniaminka III ligi tenisa stołowego radzi sobie ekipa FSL Aktywni dla Powiatu. Na zakończenie jesiennej rundy wygrali z ekipą Jedności Podmokłe. I dzięki temu uplasowali się na 5 miejscu w tabeli.

FSL slubice_III_liga

Ostatni pojedynek jesiennej rundy słubiczanie rozegrali 15 grudnia w Babimoście – to właśnie tam swoje mecze rozgrywa ekipa Jedności Podmokłe. - Nasi rywale zajmują ostatnie miejsce w tabeli jednak to wcale nie oznacza, że oddają swoją skórę łatwo – opowiada Robert Tomczak z „Aktywnych”.

I faktycznie, walka była wyrównana. Zaczęło się od kilku pojedynków remisowych i nerwowych końcówek, ale ostatecznie ekipa FSL Aktywnych wygrała wynikiem 10:6.

Wyjazdowe zwycięstwo to był ostatni mecz rundy jesiennej w ramach rozgrywek III ligi. FSL Aktywni Słubice są na plusie! W 11 spotkaniach zanotowali 6 zwycięstw, 4 porażki i 1 remis. Na 12 drużyn zajmują 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Liderem jest zespół ZKS V Drzonków, który zgromadził 20 punktów.

FSL Aktywnych Słubice przez całą rundę reprezentowali: Mirosław Rogowski, Daniel Czerepowski, Robert Tomczak, Damian Kowalczyk, Marek Szuplak, Marcin Najder.

Komplet wyników i aktualną tabelę znajdziecie na stronie Lubuskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego: www.lozts.com.pl.

W tym miejscu warto postawić pytanie, czy są szanse na awans do II ligi? – Pod względem sportowym tak, ale organizacyjnie i finansowo to na chwilę obecną byłoby zbyt duże wyzwanie – wyjaśnia R. Tomczak. – Na tym poziomie bez sponsorów ani rusz. Dlatego zachęcamy słubickie firmy do promocji poprzez sport. I dziękujemy tym, którzy nas do tej pory wspierali - mówi lider naszych tenisistów.

Teraz zawodników FSL Aktywni Słubice czeka krótka, zimowa przerwa, a runda rewanżowa rozpocznie się już w przyszłym roku. Najprawdopodobniej w styczniu będzie znany dokładny harmonogram spotkań.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama