Słubice: 19 sierpnia 2019   |   Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
reklama
reklama

Badmintonistki z Golic znowu złote! (foto)

To był trudny turniej, pełen niespodziewanych zwrotów akcji, ale – co najważniejsze – ze szczęśliwym finałem. Dziewczęca reprezentacja Szkoły Podstawowej w Golicach ponownie wygrała Lubuską Olimpiadę Młodzieży w badmintonie.

SP Golice

10 grudnia w Babimoście w szranki o zaszczytne miano mistrzów województwa stanęło 11 drużyn – zwycięzców wcześniejszych eliminacji powiatowych. Reprezentacja SP Golice przystąpiła w składzie: Sandra Szczerbin, Zuzanna Mierzejewska i Karolina Smolińska (rezerwowa). Nad naszymi dziewczętami czuwała trenerka Elżbieta Mierzejewska.

- Dla naszych dziewczyn turniej rozpoczął się niespodziewanie gładko wygranym meczem z faworyzowanym Babimostem 3:0, następnie na drodze stanął zespół ze Szprotawy – relacjonuje opiekunka. I tu zaczęły się pierwsze schody - mecz z założenia wygrany, niestety zakończył się porażką. Potem przyszło jednak zwycięstwo nad szkołą z Bobrówka, co dało ostatecznie awans do półfinału.

W nim goliczanki trafiły na dziewczęta ze szkoły społecznej w Żarach. Pojedynek był bardzo wyrównany, a o wszystkim zadecydował ostatni, deblowy mecz, który Zuzia i Sandra wygrały. W ten sposób kolejny raz znalazły się w trzydrużynowej fazie finałowej.

- W niej najpierw pokonały kolejny faworyzowany zespół – SP 1 Sulęcin. Tutaj szacunek należy się Sandrze, która po ciężkim meczu wygrała z odwieczną rywalką, Zuzia także wygrała swojego singla i mimo przegranego debla, to nasze były górą – opowiada E. Wolnik.

A w finale czekał już dobrze znany rywal, czyli Szprotawa. Do spełnienia marzeń, czyli złotego medalu, potrzebne było to jedno jedyne zwycięstwo. Rewanż za wcześniejszą porażkę w fazie grupowej się udał – szkoła z Golic pewnie wygrała decydujący pojedynek 3:0, czym zapewniła sobie tytuł mistrza województwa lubuskiego w badmintonie.

Dla Sandy, Zuzanny, Karoliny oraz ich trenerki – serdeczne gratulacje! Poniżej zdjęcia z zawodów.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama