Pierwsze spotkanie kontrolne rozegrali dzisiaj piłkarze słubickiej Polonii. Słubiczanie pewnie pokonali 4:1 drużynę Lecha Poznań, występującą na co dzień w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Gospodarze szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W 11 minucie po indywidualnej akcji gola zdobył Haftkowski.

Pięć minut później w polu karnym Lecha powstało spore zamieszanie w którym najlepiej znalazł się ponownie Haftkowski i po raz drugi umieścił futbolówkę w siatce. W kolejnych minutach przewage posiadała Polonia ale „lechici” odgryzali się groźnymi kontratakami. W 29 minucie na wysokości zadania dwukrotnie stanął Tomasz Laskowski, który w trudnej sytuacji uchronił naszą drużynę przed stratą gola. Tuż przed zakończeniem pierwszej części na strzał z dystansu zdecydował się Piotr Charzewski. Pozyskany z toruńskiej Elany pomocnik zaskoczył tym uderzeniem golkipera gości i piłka wpadła do siatki. Do przerwy Polonia całkowicie zasłużenie prowadziła 3:0.

W drugiej trener Tomasz Wichniarek posłał do boju wszystkich rezerwowych, w tym całą grupę juniorów. Mimo tego gospodarze nadal przeważali i stwarzali sobie okazje bramkowe. W 64 minucie po podaniu Mateusza Klimczaka w dogodnej sytuacji znalazł się Filip Marciniak. Występujący jeszcze jesienią w Mieszku Gniezno zawodnik mimo trudnej pozycji nie dał szans golkiperowi Lecha podwyższając rezultat na 4:0. Kwadrans później goście zdobyli honorowego gola. Błąd popełnił Artur Tumaszyk i piłka po strzale Radosława Jasińskiego zatrzepotała w naszej siatce. Ostatecznie sobotnie spotkjanie zakończyło się wygraną Polonii 4:1. Tym samym nasi gracze zrewanżowali się poznaniakom za grudniową porażke we Wronkach w takich samych rozmiarach. W meczu tym trenerzy Polonii sprawdzili siedemnastu graczy. Zabrakło kontuzjowanych Pawła Posmyka, Michała Steinke, Dawida Jankowskiego i Andrzeja Pawłowskiego. Natomiast testowanych było trzech graczy. Spośród nich nadal pod obserwacją pozostaną dobrze znany słubickim kibicom Marcin Adamczewski (ostatnio Pogoń Świebodzin) oraz Tomasz Lenart (Motor Lublin). Trener Wichniarek podziękował natomiast Damianowi Rożejowi (Elana Toruń), który zaprezentował się bardzo przeciętnie. Kolejny sparing „poloniści” rozegrają w kolejną sobotę w Słubicachm, a naszym rywalem będzie trzecioligowa Celuloza Kostrzyn. Mecz najprawdopodobniej rozpocznie się o godzinie 11.00.

Bramki: Michał Haftkowskik 2x (11', 16'), Piotr Charzewski (42'), Filip Marciniak (64') – dla Polonii, Radosław Jasiński - (79') – dla Lecha.

Sędziowali: Dariusz Czarny, Mariusz Sozański, Paweł Tyrała (OZPN Gorzów)