Tydzień po zwycięstwie w prestiżowym turnieju w Berlinie, Dominika Podhajecka wygrywa kolejne zawody – Schwap Tennis Series 2018 w Fürstenwalde. To jej debiut w tym turnieju, a zwycięstwo jest tym bardziej cenne, że grała z zawodniczkami starszymi od siebie.

dominika fuwa
D. Podhajecka (druga z lewej) z kolejnym prestiżowym zwycięstwem

Grupowy turniej klasyfikacyjny U16 zaliczany do rankingu Deutscher Tennis Bund (Niemieckiego Związku Tenisowego) rozgrywany był na szybkiej hali tenisowej z nawierzchnią dywanową. Ta nawierzchnia początkowo sprawiła zawodniczce GKT Smecz Górzyca nieco problemów.

- W pierwszym meczu Dominika potrzebowała trochę czasu, aby przyzwyczaić się i dostosować swoją grę do „wymogów” nawierzchni oraz wysokiego poziomu gry przeciwniczki. Potem było już tylko lepiej – opowiada Daniel Podhajecki, trener i tata zawodniczki.

Bilas turnieju to 4 wygrane mecze. W pierwszym Dominika pokonała Laurę-Sophie Sohn (Tennis-Club Hohenlockstedt) 6:4, 6:0. W drugim wygrała z Janą Brammer (SV Henstedt-Ulzburg) 6:0, 6:0. Trzecia przeciwniczka Sophia Arndt (TC Fürstenwalde 2013) po porażkach z rywalkami nie przystąpiła do meczu i Dominika wygrała go walkowerem. A jako ostatnią Dominatorka pokonała Stellę-Mayę Herzberg (TC Schwarz-Gold Berlin) 6:3, 6:3.

D. Podhajecki podkreśla, że ucieszył go nie tylko wynik, ale również poziom gry, szczególnie w ostatnim meczu z faworytką tych zawodów. Dominika przegrywała w pierwszym secie 0:3, ale z minuty na minutę grała coraz pewniej, zdobywając kolejne punkty i gemy - i ostatecznie wygrała mecz bez straty seta.

Przed podopieczną trenerów Daniela Podhajeckiego i Marcina Pagóra kolejne starty, tym razem w kraju. Na początek Dominika zagra w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetek (do lat 16) w Puszczykowie. Kalendarz startów, szczególnie zagranicznych jest otwarty i uzależniony od wsparcia sponsorów.

O występach Dominiki będziemy oczywiście informować.