Słubice: 18 listopada 2018   |   Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
reklama
reklama

Dominatorka zwycięża w prestiżowym turnieju w Berlinie

Dominika Podhajecka w pięknym stylu wygrała pierwszy w tym sezonie turniej - LTTC Rot Weiss Kids CUP. Zawody były silnie obsadzone, ale „Dominatorka” walczyła z całych sił i w drodze po zwycięstwo straciła tylko 6 gemów.

dominika berlina

LTTC Rot Weiss Kids CUP to turniej klasyfikacyjny do lat 12 zaliczany do rankingu Deutscher Tennis Bund (Niemieckiego Związku Tenisowego). Został rozegrany na kortach Rot-Weiss Berlin, który jest jednym z największych i najstarszych klubów tenisowych świata. Jego hala tenisowa liczy aż 10 kortów.

W tym prestiżowym miejscu świetnie spisała się Dominika Podhajecka, która sięgnęła po zwycięstwo. Podopieczna trenerów Daniela Podhajeckiego i Marcina Pagóra jak burza przeszła pierwsze trzy rundy. W pokonanym polu zostały: Alica Lenz (6:0, 6:0), Koffi Zora Moaye (6:0, 6:2) oraz Sofia Topel (6:1, 6:0). W finałowej potyczce zawodniczka GKT Smecz Górzyca walczyła z faworytką zawodów Anną Persike (Grunewald Tennis-Club) rozstawioną z nr 1, która również nie miała problemów z dotarciem do ostatecznej fazy turnieju, tracąc po drodze tylko 3 gemy.

- To był zdecydowanie najtrudniejszy mecz. Dominika, podobnie jak i całym turnieju, walczyła nie tylko z rywalkami, ale również z osłabieniem i bólem brzucha. Była jednak tak zdeterminowana i pozytywnie nastawiona, że nie przeszkodziło jej to w fantastycznej grze – opowiada D. Podhajecki.

Reprezentanta Polski zwyciężyła z wynikiem 6:0,6:3, ale, jak tłumaczy trener, wynik ten nie oddaje do końca przebiegu meczu. Był on bardzo zacięty - Dominika musiała walczyć o każdą piłkę i każdego gema przeciwko regularnej i ofensywnie grającej tenisistce z Niemiec. I udało się!

Co zdecydowało o tak dużym sukcesie w tych zawodach? – Na pewno ogromna wola walki Dominiki. W ocenie kibiców nasza reprezentantka górowała też wyszkoleniem technicznym i motoryką – wyjaśnia D. Podhajecki. Wg ojca Dominika, na obecną formę jego córki spory wpływ miał nowy program treningowy, w tym praca drugiego trenera M. Pagóry.

dominika berlina_2

Co czeka młoda sportsmenkę w nadchodzącym sezonie? Jak wyjaśnia D. Podhajecki, plan startowy nie został jeszcze ostatecznie ustalony i uzależniony jest od warunków w jakich będzie mogła trenować. A możliwości startów naszej tenisowej nadziei w turniejach cyklu Tenis Europe są uzależnione od wsparcia sponsorów.

Dlatego zarząd stowarzyszenia GKT Smecz Górzyca zwraca się z prośbą o współpracę i wsparcie klubu w rozwoju nie tylko Dominiki Podhajeckiej, ale wiele młodziutkich, utalentowanych sportowców ze Słubic, Kostrzyna, Rzepina, Górzycy, Ośna i Słońska, którzy niebawem mogą pójść w jej ślady.

Gratulujemy Dominice, jej trenerom i życzymy dalszych sukcesów!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama