Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Słubice24.pl Wiadomości Sport Biegowe święto z okazji 100 lat polskiej niepodległości
reklama

Biegowe święto z okazji 100 lat polskiej niepodległości

To będzie jedna z największych imprez sportowych w tym roku. 11 listopada w Słubicach obędą się biegi uliczne z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Atestowana trasa o długości 10 km poprowadzi ulicami naszego miasta.

Biegi Niepodległości

Zawody w Słubicach są częścią ogólnopolskiej akcji polegającej na zorganizowaniu 100 biegów na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Imprezy odbywają się w całym kraju, zgodnie z hasłem akcji - „Od Bałtyku do Tatr”.

11 listopada równo o godz. 11.11 biegacze ruszą na trasę ze stadionu Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dalej pobiegną ulicami Sportową i Rzepińską w stronę centrum, ominą Urząd Miejski w Słubicach, nawrócą na placu Przyjaźni i wrócą na stadion, gdzie będzie meta.

Dystans, jaki będą mieli do pokonania, to równe 10 kilometrów. Po raz pierwszy w historii słubicki bieg z okazji Święta Niepodległości posiada oficjalny atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co oznacza, że uczestnicy mogą być pewni jego dokładnej długości.

Zapisy drogą elektroniczną są możliwe do 5 listopada (opłata wynosi 50 zł), ale dla tych, którzy nie zdążą się zgłosić, mamy dobrą wiadomość. Dodatkowa rejestracja będzie jeszcze możliwa w dniu imprezy – ale tylko dla pierwszych 50 osób (cena wzrasta do 70 zł). Obecnie na liście startowej jest prawie 150 osób, limit wynosi 300.

W ramach pakietu startowego każdy uczestnik otrzyma numer startowy z chipem, okolicznościową koszulkę w kolorze biało-czerwonym, pamiątkowy worek z nadrukiem, bon na posiłek, wodę oraz dyplom uczestnictwa.

pakiet slubice_11

Jeśli impreza na tak wyjątkową okoliczność, to oczywiście muszą być także nagrody. Oprócz wyróżnień w klasyfikacji generalnej (tu mają być nagrody rzeczowe), przewidziano także 10 dodatkowych kategorii wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Najlepsze trójki otrzymają puchary, a wszyscy, którzy dotrą na metę, także pamiątkowe medale.

Organizatorzy przewidzieli również dwie ekstra kategorie – „Fun / Zabawa" oraz „Rodzina”. Ta pierwsza jest bardziej dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby pobiec, ale chcą wziąć udział w rywalizacji. Można tu wystartować na rolkach, wrotkach, a nawet na rowerze. W tej drugiej muszą pobiec co najmniej trzy osoby z jednej rodziny.

Portal Słubice24 jest patronem medialnym imprezy. Uśmiechajcie się na trasie - będziemy obecni na biegu z naszym redakcyjnym obiektywem.

Szczegółowe informacje o biegu można znaleźć w regulaminie. Zapisy są dostępne na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl.

POBIERZ REGULAMIN
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama