Po przegranych w miniony weekend derbach powiatu słubickiego ze Spójnią Ośno Lubuskie (0:2), piłkarze Polonii Słubice poprawili humory swoim kibicom. 27 października na własnym boisku wygrali z Tęczą Krosno Odrzańskie (wiceliderem IV ligi) aż 3:0.

Polonia Słubice

Mecz od samego początku układał się pod dyktando gospodarzy. Jak powiedział nam kierownik drużyny Janusz Wardak, pierwsza połowa była chyba najlepszą ze wszystkich rozegranych w obecnej rundzie. Poloniści mogli strzelić co najmniej 4-5 goli, ale brakowało skuteczności.

Zabójczo skuteczną i mieli za to końcówkę pierwszej części gry, kiedy to w ciągu minuty zaaplikowali rywalom 2 bramki, w tym jedną z karnego (najpierw E. Krzeptowski potem Ł. Tabaka). To był decydujący moment meczu. Jego wynik ustalił rezerwowy D. Nowicki, który w 70 minucie "zerwał" siatkę mocnym strzałem w krótki róg.

Polonia Słubice - Tęcza Krosno Odrzańskie 3:0 (2:0). Bramka: E. Krzeptowski (45'), Łukasz Tabaka 45'+1), Dorian Nowicki (70').

Skład Polonii: Jakub Szewieliński - Eligiusz Krzeptowski, Mariusz Guraj (67' Dorian Nowicki), Gabriel Chrostowski, Przemysław Begier, Łukasz Tabaka (80' Łukasz Chrostowski), Ihor Myrko, Hayato Kuramoto, Irima Tebli (90' Paweł Goworko), Iven Malulu (55' Rafał Gronostaj), Przemysław Sadowski.

To trzecie i najwyższe jak do tej pory zwycięstwo „Dumy pogranicza” w rozgrywkach IV ligi. Cenne tym bardziej, że w pokonanym polu Polonia zostawiła wicelidera IV ligi. Dzięki trzem punktom, polonistom udało się opuścić strefę spadkową i przesunąć na 13 miejsce w tabeli (na 16 drużyn). Obecny bilans słubiczan to 3 zwycięstwa, 3 remisy i 7 porażek (bramki 17-30).