Słubice: 20 maja 2019   |   Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Słubice24.pl Wiadomości Sport Jakub Czak siódmym płotkarzem Igrzysk Olimpijskich U18 (wideo)
reklama
reklama

Jakub Czak siódmym płotkarzem Igrzysk Olimpijskich U18 (wideo)

Dwa starty, dwie życiówki i 7 miejsce – z takim wynikiem Jakub Czak zakończył udział w Igrzyskach Olimpijskich do lat 18. Zawodnik Lubusza Słubice zaprezentował w Argentynie fantastyczną dyspozycję, czym niezwykle ucieszył swoich kibiców.

czak final

Decydujący bieg na 110 m ppł z udziałem Polaka odbył się wieczorem 16 maja. Wcześniej w fazie eliminacyjnej podbiegł 13.86, co było jego nowym rekordem życiowym. Drugie podejście było jeszcze lepsze – Kuba na starcie wystrzelił jak z procy, a na mecie zameldował się z czasem 13.72, co łącznie, po podsumowaniu dwóch rund, dało mu siódme miejsce.

Do upragnionego medalu nieco zabrakło, bo rywale byli jeszcze szybsi. - Finałowy bieg stał na bardzo wysokim poziomie, każdy z zawodników znacznie się poprawił – ocenia szkoleniowiec Jacek Grześkowiak. Wygrał reprezentant Kataru z niewiarygodnym wręcz czasem 13.17.

Co jeszcze mówi trener o starcie swojego podopiecznego? – To bardzo cenne doświadczenie i bezpośredni kontakt z najlepszymi na świecie. Dwie życiówki i dwa starty, to świetny bilans. Jesteśmy w pozytywnych emocjach. Teraz zasłużona przerwa i już myślimy o przyszłości – powiedział w rozmowie z naszą redakcją.

A jak wyglądał sam bieg? Poniżej nagranie.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama