Słubice: 11 grudnia 2018   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
Słubice24.pl Wiadomości Sport Jakub Czak siódmym płotkarzem Igrzysk Olimpijskich U18 (wideo)
reklama
reklama

Jakub Czak siódmym płotkarzem Igrzysk Olimpijskich U18 (wideo)

Dwa starty, dwie życiówki i 7 miejsce – z takim wynikiem Jakub Czak zakończył udział w Igrzyskach Olimpijskich do lat 18. Zawodnik Lubusza Słubice zaprezentował w Argentynie fantastyczną dyspozycję, czym niezwykle ucieszył swoich kibiców.

czak final

Decydujący bieg na 110 m ppł z udziałem Polaka odbył się wieczorem 16 maja. Wcześniej w fazie eliminacyjnej podbiegł 13.86, co było jego nowym rekordem życiowym. Drugie podejście było jeszcze lepsze – Kuba na starcie wystrzelił jak z procy, a na mecie zameldował się z czasem 13.72, co łącznie, po podsumowaniu dwóch rund, dało mu siódme miejsce.

Do upragnionego medalu nieco zabrakło, bo rywale byli jeszcze szybsi. - Finałowy bieg stał na bardzo wysokim poziomie, każdy z zawodników znacznie się poprawił – ocenia szkoleniowiec Jacek Grześkowiak. Wygrał reprezentant Kataru z niewiarygodnym wręcz czasem 13.17.

Co jeszcze mówi trener o starcie swojego podopiecznego? – To bardzo cenne doświadczenie i bezpośredni kontakt z najlepszymi na świecie. Dwie życiówki i dwa starty, to świetny bilans. Jesteśmy w pozytywnych emocjach. Teraz zasłużona przerwa i już myślimy o przyszłości – powiedział w rozmowie z naszą redakcją.

A jak wyglądał sam bieg? Poniżej nagranie.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama