Słubice: 22 maja 2019   |   Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Słubice24.pl Wiadomości Sport Słubice gospodarzem finału Zachodniej Ligi MTB (foto/wyniki)
reklama
reklama

Słubice gospodarzem finału Zachodniej Ligi MTB (foto/wyniki)

Najważniejsza kolarska impreza sezonu za nami! W Słubicach odbył się finał prestiżowej Zachodniej Ligi MTB. Na trasie wokół Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ścigało się blisko 300 uczestników.

Zachodnia Liga MTB

Zawody w Słubicach były zwieńczeniem trwającego ponad pół roku cyklu, podczas którego odbyło się 12 imprez, w tym 2 z nich jeszcze przed wakacjami w Rzepinie i Cybince. Organizatorem całej ligi było KS Active Life, a słubicki finał przygotowało stowarzyszenie FSL Aktywni dla Powiatu, wspierane przez Zahnklinik Słubice Cycling Team.

Słubicka pętla wyzwaniem dla najlepszych

7 października na kolarzy czekały wyścigi na dwóch dystansach: MINI (22km) oraz MEGA (44). Trasa wiodła duktami i drogami wokół SOSiR-u i – co przyznawali sami uczestnicy – nie należała do łatwych. Były wymagające podjazdy, piaszczyste odcinki, ostre zjazdy. Łącznie 230 metrów przewyższenia. Nieco łatwiej mieli rywalizujący w parach (opiekun + dziecko). Oni mieli do pokonania szutrową trasę liczącą sobie 12 km. Start, meta i całe kolarskie miasteczko przygotowane były oczywiście na stadionie.

Zmagania na krótszym dystansie wygrali Paweł Martynów z Zielonej Góry i Yana Kulikova ze Słubic. Na dłuższej trasie najlepiej poradzili sobie Paweł Piotrowicz ze Szczecina oraz Joanna Balawajder z Nowej Soli. W zawodach świetnie spisali się także kolarze z naszej gminy i powiatu. Na trasie brylowali głównie reprezentanci Zahnklinik Słubice Cycling Team, AMG Team Cybinka, Morsów Ośno Luubskie oraz Viadrina Logistic Bike Team, ale nie brakowało osób, które postanowiły przejechać się rekreacyjnie – dla frajdy i zdrowia.

Dekada kolarskiej tradycji

To właśnie ten aspekt od samego początku przyświecał pomysłodawcom maratonów MTB w Słubicach – Krzysztofowi Murdzy i Robertowi Tomczakowi. Obaj od wielu tygodni starannie wszystko przygotowywali, wspierani przez liczną grupę kolarskich wolontariuszy.

- Nasz maraton to jedno z największych i chyba najbardziej "kolorowych" wydarzeń w Słubicach. Bardzo się cieszę, że jako główni organizatorzy podołaliśmy tak wielkiemu zadaniu. Pomagało nam w tym wiele osób, dla których słowa uznania. Nie wszystko wyszło doskonale, były niedociągnięcia, ale robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby każdy uczestnik miał satysfakcję z udziału w zawodach – mówi R. Tomczak.

Zachodnia Liga MTB

Z przebiegu zawodów cieszy się także K. Murdza. - Jako osoba, która wraz z Robertem 9 lat temu wymyśliła, że na terenach słubickich można zrobić rowerowy maraton MTB, chciałbym przede wszystkim pogratulować mieszkańcom, którzy licznie brali udział w naszych imprezach, dzieciom, które zdobywając puchary i medale tak licznie brały udział w naszych zawodach. To była ogromna przyjemność robić coś dla was – podkreśla z dumą.

Słubiczanie aktywni na trasie

Jak na dobrych gospodarzy przystało, organizatorzy postanowili wyróżnić także najlepszych mieszkańców naszej gminy. Puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Słubicach oraz nagrodę od prezesa SOSiR otrzymał Piotr Grzegorczyk, który najlepiej spośród słubiczan spisał się na dystansie MEGA (był 12 open). W tej konkurencji nie startowała niestety żadna słubiczanka, ale za to na MINI już tak. Była nią wspomniana już zwyciężczyni Y. Kulikova. Puchar i nagrodę dla niej ufundował szef FSL Aktywnych dla Powiatu. Podobnie jak dla najlepszego mężczyzny, którym został Dariusz Kos (6 open). Była także dodatkowa nagroda i puchar dla najlepszego mieszkańca… Słubfurtu. Zgarnął ją Marek Rydzewski (5 open), a fundatorami byli ponownie Mariusz Olejniczak i Zbigniew Sawicki.

- Gratuluję i dziękuję przede wszystkim za udział i odwiedziny naszego miasta. To doskonała promocja Słubic, bo przecież mieliśmy uczestników, jeśli nie z całej, to na pewno z połowy Polski. Widziałem po ich strojach, zmęczeniu, ale i radości na mecie, że dali z siebie wszystko. To jest właśnie piękne w tym sporcie, że tak naprawdę każda i każdy może znaleźć dla siebie motywację, żeby pojeździć na rowerze – mówi podczas dekoracji R. Tomczak.

Zachodnia Liga MTB

Oprócz samego wyścigu to właśnie dekoracje były ważną częścią całej imprezy. Trwały dość długo, bo nagradzano nie tylko najlepszych w słubickim wyścigu, ale także całym cyklu Zachodniej Ligi MTB. Razem to prawie 40 kategorii. I choć uroczystość mocno przeciągnęła się w czasie, to wszyscy otrzymali swoje wyróżnienia.

A kto z naszego powiatu stanął na podium w klasyfikacji generalnej? Poniżej zestawienie (obok kategorii wiekowej podajemy zajęte miejsce).

Najlepsi z powiatu słubickiego w klasyfikacji generalnej Zachodniej Ligi MTB

MEGA
 • Piotr Grzegorczyk (Słubice) M4A - 1
 • Krzysztof Gurgul (Ośno Lubuskie) M5A - 1
 • Krzysztof Łozowski (Cybinka) M6 - 2
 • Małgorzata Gryszczuk (Cybinka) K2 - 1
MINI
 • Arianne Flisikowska (Ośno Lubuskie) K2 - 1
 • Yana Kulikowa (Słubice) K3 - 1
 • Agnieszka Gabrysz (Cybinka) K3 - 3
 • Michał Ceglewski (Cybinka) M1 -1
 • Kryspin Nowicki (Słubice) M2 - 2
 • Marek Rydzewski (Słubice) M4 - 2
 • Flisikowski Andrzej (Ośno Lubuskie) M5A - 2
 • Krzysztof Didyk (Rzepin) M5A - 3
 • Ryszard Sawaryn (Rzepin) M6 - 2
Komplet wyników znajdziecie na stronie www.domtel-sport.pl.

Bez sponsorów ani rusz

Na koniec warto podkreślić, że tak duża impreza nie odbyłaby się bez finansowego wsparcia wielu sponsorów i partnerów.

- Szczególne podziękowania należą się firmie Verus Logistics oraz Verus Transport w osobach Jarosława Misiołka i Edwarda Bondaryka, którzy byli z nami od początku. Od pierwszej imprezy wspierali nas również Wiesław i Rafał Polechońscy, a na tegorocznym finale: miasto i gmina Słubice na czele z burmistrzem Tomaszem Ciszewiczem, K-SSSE, niemiecka kasa chorych AOK oraz sponsorzy: Stomatologia Słubice, Viadrina Logistic, Lutycz Nieruchomości, Format, Brandmed. Miło było przez te lata z wami współpracować i nieść radość i zadowolenie uczestnikom – podsumowuje K. Murdza.

---

Portal Slubice24 był patronem medialnym finału Zachodniej Ligi MTB w Słubicach. Z naszym obiektywem śledziliśmy to, co działo się na trasie. Zapraszamy do fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama