Słubice: 22 lutego 2019   |   Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
reklama
reklama

Lekkoatleci zakończyli sezon (foto/wyniki)

To był ostatni lekkoatletyczny weekend tego sezonu. Na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji najpierw o medale mistrzostw euroregionu rywalizowała młodzież, a dzień później swoją imprezę mieli weterani. Jak im poszło? Mamy komplet wyników i fotorelację.

Mistrzostwa Euroregionu

5 października w Słubicach ponownie zagościli najlepsi młodzi sportowcy z Euroregionu Pro Europa Viadrina. Swoje mistrzostwa mieli już po raz 16. Na skoczni, bieżni i rzutni rywalizowała młodzież w kategoriach U14, U16 oraz U18. W stawce kilkuset uczestników byli lekkoatleci m.in. z Gorzowa, Lubina, Wolsztyna, Żar, Głogowa czy Międzychodu. Honoru gospodarzy bronili oczywiście reprezentanci Lubusza Słubice i Słubickiej Akademii Biegowej.

Jak im poszło? Blisko 30-osobowa grupa słubiczan spisała się bardzo dobrze. Mimo, że to końcówka sezonu, to padło wiele rekordów życiowych. Mieliśmy też swoje miejsca na „pudle”. Złote medale i mistrzowskie tytuły wywalczyli: Maja Smolarczyk na 600 metrów, Łukasz Dziubiński na 800 metrów, Maja Konberg na 800 metrów oraz Paulina Polańska w rzucie dyskiem.

Podczas zawodów padło wiele wartościowych wyników. 15-letnia Mia Marten z Fürstenwalde skoczyła wzwyż 1.55, a rok starsza Weronika Bajor ze Szprotawy posłała oszczep na odległość 42.01. Chłopcy także pokazali się z dobrej strony. Zaledwie 12-letni Bartosz Dziuba z Wolsztyna rzucił piłeczką palantową aż 63 metry, a liczący sobie 16 wiosen Jakub Kanik z Wałbrzycha pchnął kulą 16.99.

ZOBACZ WYNIKI

Rywalizacji młodzieży przyglądali się zaproszeni goście: przedstawiciel euroregionu Marcin Guła, wiceprezes Lubuskiego Związku Lekkiej Atletyki Andrzej Szczesny, zastępca burmistrza Słubic Roman Siemiński oraz słubiccy radni z przewodniczącym Mariuszem Olejniczakiem na czele.

Mityng weteranów

Dzień po młodzieży na tym samym obiekcie spotkali się lekkoatletyczni weterani, czyli zawodnicy, którzy ukończyli co najmniej 35 rok życia. Zawody wielobojowe w rzutach były połączone z memoriałem poświęconym pamięci Zdzisława Skręty, nauczyciela w-f i nieodżałowanego propagatora sportu i zdrowego stylu życia.

Gospodynią imprezy była świeżo upieczona wicemistrzyni świata weteranów w rzucie dyskiem, słubiczanka Małgorzata Krzyżan. I to on wygrała memoriałową konkurencję, czyli pchnięcie kulą posyłając ją na odległość 11.43. Wśród panów najlepszy był... 77-letni (!) Czesław Roszczak z Pogorzeli, który pchnął 12.23 (nie była to najdluższa odległość, ale najwyżej punktowana).

Nagrody dla nich i zwycięzców pozostałych konkurencji wręczali żona śp. Zdzisława Skręty – Jolanta oraz trener Małgorzaty Krzyżan Oleg Pachol z Lubusza Słubice. Towarzyszył im wspomniany wcześniej wiceprezes LZLA Andrzej Szczesny.

ZOBACZ WYNIKI

Dwudniowe zmagania wieńczące tegoroczny sezon podsumował prezes LKS Lubusz Słubice Ryszard Chustecki.

- W imieniu burmistrza Słubic oraz własnym dziękuję wszystkim startującym zawodnikom za uczczenie pamięci naszego serdecznego kolegi, nauczyciela i wychowawcy dzieci i młodzieży. A zakończony sezon lekkoatletyczny niech pozostanie w pamięci naszych mieszkańców. Dużo wspaniałych wyników uwidocznionych w tabelach PZLA. Wyniki są podziękowaniem za całoroczny trud zawodników, ich trenerów, rodziców. A na następne zawody lekkoatletyczne zapraszamy w maju przyszłego roku – powiedział w rozmowie z naszą redakacją.

Jak było na zawodach? Zapraszamy na fotorelację.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama