Słubice: 22 maja 2019   |   Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
reklama
reklama

Polonia lepsza od Ilanki w prestiżowych derbach powiatu

Na taką wiadomość kibice Polonii Słubice czekali od wielu tygodni. Polonia Słubice wreszcie zagrała na miarę swoich możliwości i pokonała na wyjeździe wyżej notowaną Ilankę Rzepin. Dzięki zwycięstwu słubiczanie opuścili ostatnie miejsce w tabeli IV ligi.

Polonia Słubice

Spotkanie odbyło się 6 października w Rzepinie. Bramkę jako pierwsi, i to jeszcze przed przerwą, strzelili słubiczanie. W 41 minucie drogę do siatki Ilanki znalazł sprowadzony niedawno Irima Tebli. Taki wynik utrzymywał się aż do feralnej 78 minuty, kiedy to gola samobójczego wbił obrońca Polonii Norbert Pawłowicz. Gdy wydawało się, że spotkanie w Rzepinie zakończy się podziałem punktów, znowu skutecznością popisał się Irima Tebli. Jego trafienie z 88 minuty dało Polonii upragnione zwycięstwo i 3 punkty.

Ilanka Rzepin – Polonia Słubice 1:2 (0:1). Bramki: Irima Tebli (41’, 88’).

Skład Polonii: Jakub Szewieliński - Irima Tebli, Iven Malulu (Łukasz Chrostowski 60'), Ihor Myrko, Przemysław Begier, Gabriel Chrostowski, Mariusz Guraj (Dorian Nowicki 55'), Eligiusz Krzeptowski (Paweł Goworko 90'), Norbert Pawłowicz, Bartosz Roman (Patryk Kowalski 75'), Łukasz Tabaka. Trener: Janusz Wardak.

Wygrana Ilanką dała nadzieje kibicom, że ich ulubieńcy najgorsze mają już za sobą i zaczną mozolny marsz w górę tabeli. Na razie „Dumie pogranicza” udało im się opuścić ostatnie miejsce i przesunęła się o 3 oczka wyżej.

Za tydzień arcyważne spotkanie u siebie ze Sprotavią Szprotawa, aktualnie najsłabszą drużyną IV ligi. To będzie dobra okazja do zdobycia kolejnych punktów. Mecz odbędzie się 13 października o godz. 15.00.

Zapraszamy do kibicowania!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama