Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
Słubice24.pl Wiadomości Sport Najmłodsi zagrali o tenisowy puchar burmistrza Słubic (foto/wideo)
reklama
reklama

Najmłodsi zagrali o tenisowy puchar burmistrza Słubic (foto/wideo)

Kilka miesięcy temu ruszyło Słubickie Centrum Tenisa, a już mamy za sobą pierwszą, oficjalną imprezę na nowym obiekcie. W ostatnią sobotę września na kortach zmierzyli się najmłodsi adepci tenisa ziemnego, którzy rywalizowali o puchar burmistrza Słubic. Jak im poszło?

Turniej tenisa

Na zaproszenie organizatorów - Radosława Kwiatkowskiego, Ireneusza Donigiewicza oraz Dariusza Krzeptowskiego – odpowiedziało wielu chętnych. Głównie były to dzieci uczęszczające do szkółki działającej przy centrum - razem 18 osób. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: do 8 oraz 9-12 lat. Po krótkim powitaniu i pamiątkowej fotce wykonanej przez naszego reportera, rozpoczęła się rywalizacja.

A ta – ku zadowoleniu publiczności – była bardzo emocjonująca. - Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale widać było, że chcą pokazać, co już potrafią – opowiada R. Kwiatkowski, który był również sędzią turnieju. W prowadzeniu tenisowych pojedynków pomagał mu Grzegorz Koźlakowski, opiekun i trener szkółki, który przy okazji dokładnie i cierpliwie wyjaśniał tenisowe zasady, szczególnie młodszym dzieciom.

Rywalizacji swoich pociech z wypiekami na twarzy przyglądali się rodzice. Ci, którzy stracili siły na kibicowaniu lub bieganiu z rakietą w ręce, mogli się posilić – organizatorzy przygotowali dla nich owoce, ciasto i napoje.

Warto podkreślić, że to nie wynik był tego dnia najważniejszy. W młodszej grupie nie było zwycięzców – medale i dyplomy za uczestnictwo otrzymali wszyscy uczestnicy. Nieco inaczej, było wśród starszych, gdzie dla najlepszych przewidziano także puchary ufundowane przez burmistrza Słubic. Finałowy pojedynek wygrał Jacek Biernacki, który pokonał 4:3 Michała Timofiejczyka. Trzecie miejsce wywalczył Kuba Duszyński.

ZOBACZ WYNIKI

Nagrody uczestnikom wręczali: Zbigniew Sawicki, prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacj, który był także współorganizatorem imprezy, oraz szef Słubickiego Centrum Tenisa, wspomniany wcześniej R. Kwiatkowski.

Jak było na turnieju? Zapraszamy do naszej relacji. Poniżej materiał wideo oraz galeria zdjęć. A kolejne tenisowe imprezy – już wkrótce! 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama