Słubice: 19 maja 2019   |   Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Słubice24.pl Wiadomości Sport Najmłodsi zagrali o tenisowy puchar burmistrza Słubic (foto/wideo)
reklama
reklama

Najmłodsi zagrali o tenisowy puchar burmistrza Słubic (foto/wideo)

Kilka miesięcy temu ruszyło Słubickie Centrum Tenisa, a już mamy za sobą pierwszą, oficjalną imprezę na nowym obiekcie. W ostatnią sobotę września na kortach zmierzyli się najmłodsi adepci tenisa ziemnego, którzy rywalizowali o puchar burmistrza Słubic. Jak im poszło?

Turniej tenisa

Na zaproszenie organizatorów - Radosława Kwiatkowskiego, Ireneusza Donigiewicza oraz Dariusza Krzeptowskiego – odpowiedziało wielu chętnych. Głównie były to dzieci uczęszczające do szkółki działającej przy centrum - razem 18 osób. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: do 8 oraz 9-12 lat. Po krótkim powitaniu i pamiątkowej fotce wykonanej przez naszego reportera, rozpoczęła się rywalizacja.

A ta – ku zadowoleniu publiczności – była bardzo emocjonująca. - Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale widać było, że chcą pokazać, co już potrafią – opowiada R. Kwiatkowski, który był również sędzią turnieju. W prowadzeniu tenisowych pojedynków pomagał mu Grzegorz Koźlakowski, opiekun i trener szkółki, który przy okazji dokładnie i cierpliwie wyjaśniał tenisowe zasady, szczególnie młodszym dzieciom.

Rywalizacji swoich pociech z wypiekami na twarzy przyglądali się rodzice. Ci, którzy stracili siły na kibicowaniu lub bieganiu z rakietą w ręce, mogli się posilić – organizatorzy przygotowali dla nich owoce, ciasto i napoje.

Warto podkreślić, że to nie wynik był tego dnia najważniejszy. W młodszej grupie nie było zwycięzców – medale i dyplomy za uczestnictwo otrzymali wszyscy uczestnicy. Nieco inaczej, było wśród starszych, gdzie dla najlepszych przewidziano także puchary ufundowane przez burmistrza Słubic. Finałowy pojedynek wygrał Jacek Biernacki, który pokonał 4:3 Michała Timofiejczyka. Trzecie miejsce wywalczył Kuba Duszyński.

ZOBACZ WYNIKI

Nagrody uczestnikom wręczali: Zbigniew Sawicki, prezes Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacj, który był także współorganizatorem imprezy, oraz szef Słubickiego Centrum Tenisa, wspomniany wcześniej R. Kwiatkowski.

Jak było na turnieju? Zapraszamy do naszej relacji. Poniżej materiał wideo oraz galeria zdjęć. A kolejne tenisowe imprezy – już wkrótce! 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama