Słubice: 21 kwietnia 2019   |   Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Słubice24.pl Wiadomości Sport Lekkoatleci zakończą sezon – przed nami mistrzostwa euroregionu i mityng weteranów
reklama
reklama

Lekkoatleci zakończą sezon – przed nami mistrzostwa euroregionu i mityng weteranów

W pierwszy weekend października znowu czekają nas lekkoatletyczne emocje. W piątek i sobotę odbędą się dwie ważne dla Słubic imprezy – mistrzostwa Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz memoriał Zdzisława Skrętego połączony z zawodami dla weteranów.

Mistrzostwa Euroregionu

To będzie prawdziwa mieszanka młodości z rutyną. Najpierw w rywalizacji na skoczni, rzutni i bieżni zobaczymy lekkoatletyczną młodzież w ramach 16. edycji mistrzostw Euroregionu Pro Europa Viadrina.

Organizatorzy imprezy – LKS Lubusz Słubice oraz Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji – szacują, że 5 października do naszego miasta przyjedzie blisko pół tysiąca sportowców z całego regionu, także z Niemiec. Wśród nich będą też zawodnicy Lubusza Słubice ze świeżo upieczoną wicemistrzynią Polski młodzików Pauliną Polańską na czele.

Rywalizacja toczyć się będzie w kategoriach dziecka starszego, młodzika, juniora młodszego i juniora. Dla najlepszych zawodników z miejsc I-III przewidziano medale, a zwycięzcy otrzymają okolicznościowe koszulki ufundowane przez burmistrza Słubic. A do autorów najwartościowszych wyników trafią okazałe puchary.

Zawody odbędą się 5 października o godz. 10.30. ZOBACZ PROGRAM

Ryszard Chustecki

A dzień później, na starcie zobaczymy nieco starszych sportowców - w ramach Mityngu Weteranów połączonego z Memoriałem Zdzisława Skręty, zmarłego przed laty nauczyciela i przyjaciela sportu, któremu szczególnie bliskie było pchnięcie kulą. Oprócz tej konkurencji zaplanowano też rywalizację w rzucie oszczepem, dyskiem i młotem.

Gospodynią zawodów będzie wicemistrzyni świata w rzucie dyskiem Małgorzata Krzyżan. Ją i jej kolegów – m.in. drugiego uczestnika mistrzostw świata weteranów Arkadiusza Bojarskiego - także zobaczymy w akcji.

Zawody odbędą się 6 października o godz. 11.00 (młot zostanie rozegrany na boisku bocznym).

Jak przekonuje prezes Lubusza Ryszard Chustecki, warto w tych dniach wybrać się na stadion, by zobaczyć w akcji młodszych i starszych lekkoatletów. - Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów słubickich szkół, dyrekcje szkół, nauczycieli wychowania fizycznego, a także rodziców do wspólnego sportowego świętowania – powiedział naszej redakcji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama