Słubice: 18 czerwca 2019   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Słubice24.pl Wiadomości Sport Lekkoatleci zakończą sezon – przed nami mistrzostwa euroregionu i mityng weteranów
reklama
reklama

Lekkoatleci zakończą sezon – przed nami mistrzostwa euroregionu i mityng weteranów

W pierwszy weekend października znowu czekają nas lekkoatletyczne emocje. W piątek i sobotę odbędą się dwie ważne dla Słubic imprezy – mistrzostwa Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz memoriał Zdzisława Skrętego połączony z zawodami dla weteranów.

Mistrzostwa Euroregionu

To będzie prawdziwa mieszanka młodości z rutyną. Najpierw w rywalizacji na skoczni, rzutni i bieżni zobaczymy lekkoatletyczną młodzież w ramach 16. edycji mistrzostw Euroregionu Pro Europa Viadrina.

Organizatorzy imprezy – LKS Lubusz Słubice oraz Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji – szacują, że 5 października do naszego miasta przyjedzie blisko pół tysiąca sportowców z całego regionu, także z Niemiec. Wśród nich będą też zawodnicy Lubusza Słubice ze świeżo upieczoną wicemistrzynią Polski młodzików Pauliną Polańską na czele.

Rywalizacja toczyć się będzie w kategoriach dziecka starszego, młodzika, juniora młodszego i juniora. Dla najlepszych zawodników z miejsc I-III przewidziano medale, a zwycięzcy otrzymają okolicznościowe koszulki ufundowane przez burmistrza Słubic. A do autorów najwartościowszych wyników trafią okazałe puchary.

Zawody odbędą się 5 października o godz. 10.30. ZOBACZ PROGRAM

Ryszard Chustecki

A dzień później, na starcie zobaczymy nieco starszych sportowców - w ramach Mityngu Weteranów połączonego z Memoriałem Zdzisława Skręty, zmarłego przed laty nauczyciela i przyjaciela sportu, któremu szczególnie bliskie było pchnięcie kulą. Oprócz tej konkurencji zaplanowano też rywalizację w rzucie oszczepem, dyskiem i młotem.

Gospodynią zawodów będzie wicemistrzyni świata w rzucie dyskiem Małgorzata Krzyżan. Ją i jej kolegów – m.in. drugiego uczestnika mistrzostw świata weteranów Arkadiusza Bojarskiego - także zobaczymy w akcji.

Zawody odbędą się 6 października o godz. 11.00 (młot zostanie rozegrany na boisku bocznym).

Jak przekonuje prezes Lubusza Ryszard Chustecki, warto w tych dniach wybrać się na stadion, by zobaczyć w akcji młodszych i starszych lekkoatletów. - Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów słubickich szkół, dyrekcje szkół, nauczycieli wychowania fizycznego, a także rodziców do wspólnego sportowego świętowania – powiedział naszej redakcji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama