Słubice: 23 maja 2019   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
Słubice24.pl Wiadomości Sport XX lat Golickiej Mili – to będzie wielkie święto biegania
reklama
reklama

XX lat Golickiej Mili – to będzie wielkie święto biegania

Golicka Mila ma już 20 lat. Z tej okazji tegoroczna edycja biegów będzie naprawdę wyjątkowa – i to nie tylko z racji rangi mistrzostw Słubic w przełajach. Dla uczestników przygotowano aż 20 biegów, a na najlepszych czekają wyjątkowe nagrody.

Golicka Mila

Co roku w zawodach organizowanych przez Szkołę Podstawową w Golicach i nieocenioną Elżbietę Mierzejewską startuje kilkaset zawodników w różnym wieku – od przedszkolaków po dorosłych. Nie inaczej będzie i w tym roku. Dystans, jaki pokonują, jest dopasowany do ich wieku i możliwości - od 260 m do 2 km. Uczestnicy będą rywalizować w kategoriach podzielonych wg płci i roku urodzenia.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja odbędzie się 28 września – tradycyjnie na placu wokół szkoły. Zacznie się równo o godz. 10 od tradycyjnego Apelu Olimpijskiego, a kwadrans później ruszą pierwsze biegi. Około godziny 10.55 odbędą się dekoracje najlepszych zawodników wśród przedszkolaków, a o godz. 12:30 dekoracje zwycięzców pozostałych biegów.

W tym roku na najlepszych czekają wyjątkowe nagrody. Dla zwycięzcy każdego biegu portal Słubice24 oraz Słubicka Akademia Biegowa ufundowali specjalną, okolicznościową koszulkę, której projekt wykonał Tomasz Piotr Świtalski, grafik z Akademii Sztuki w Szczecinie, reprezentujący holi-styk studio. Liczba koszulek będzie limitowana, ale nieprzypadkowa - 20 sztuk na XX edycję imprezy. A wszystko z okazji 100-lecia polskiej niepodległości.

golicka koszulki

To jednak nie wszystko. Zawodnicy z miejsc I-III otrzymają pamiątkowe medale, a z miejsc I-VI dodatkowo dyplomy. Będą też nagrody niespodzianki. Organizatorzy nie zapomnieli o klasyfikacji drużynowej – na najlepszych w kategorii przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych czekają puchary.

Jubileuszowa edycja Golickiej Mili odbywa się dzięki wsparciu wielu przyjaciół i sponsorów. Organizatorami zawodów są UKS Golice i Szkoła Podstawowa w Golicach, przy wsparciu SOSiR, Urzędu Miejskiego w Słubicach, Starostwa Powiatowego w Słubicach, KSSSE i Lubusza Słubice.

Imprezą tradycyjnie będziemy obserwować z naszym redakcyjnym obiektywem. Już dziś zapraszamy do fotorelacji.

Więcej informacji o imprezie oraz program biegów znajdują się w załączonym regulaminie.

ZOBACZ REGULAMIN
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama