Słubice: 11 grudnia 2018   |   Imieniny: Waldemar, Damazy
Słubice24.pl Wiadomości Sport XX lat Golickiej Mili – to będzie wielkie święto biegania
reklama
reklama

XX lat Golickiej Mili – to będzie wielkie święto biegania

Golicka Mila ma już 20 lat. Z tej okazji tegoroczna edycja biegów będzie naprawdę wyjątkowa – i to nie tylko z racji rangi mistrzostw Słubic w przełajach. Dla uczestników przygotowano aż 20 biegów, a na najlepszych czekają wyjątkowe nagrody.

Golicka Mila

Co roku w zawodach organizowanych przez Szkołę Podstawową w Golicach i nieocenioną Elżbietę Mierzejewską startuje kilkaset zawodników w różnym wieku – od przedszkolaków po dorosłych. Nie inaczej będzie i w tym roku. Dystans, jaki pokonują, jest dopasowany do ich wieku i możliwości - od 260 m do 2 km. Uczestnicy będą rywalizować w kategoriach podzielonych wg płci i roku urodzenia.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja odbędzie się 28 września – tradycyjnie na placu wokół szkoły. Zacznie się równo o godz. 10 od tradycyjnego Apelu Olimpijskiego, a kwadrans później ruszą pierwsze biegi. Około godziny 10.55 odbędą się dekoracje najlepszych zawodników wśród przedszkolaków, a o godz. 12:30 dekoracje zwycięzców pozostałych biegów.

W tym roku na najlepszych czekają wyjątkowe nagrody. Dla zwycięzcy każdego biegu portal Słubice24 oraz Słubicka Akademia Biegowa ufundowali specjalną, okolicznościową koszulkę, której projekt wykonał Tomasz Piotr Świtalski, grafik z Akademii Sztuki w Szczecinie, reprezentujący holi-styk studio. Liczba koszulek będzie limitowana, ale nieprzypadkowa - 20 sztuk na XX edycję imprezy. A wszystko z okazji 100-lecia polskiej niepodległości.

golicka koszulki

To jednak nie wszystko. Zawodnicy z miejsc I-III otrzymają pamiątkowe medale, a z miejsc I-VI dodatkowo dyplomy. Będą też nagrody niespodzianki. Organizatorzy nie zapomnieli o klasyfikacji drużynowej – na najlepszych w kategorii przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych czekają puchary.

Jubileuszowa edycja Golickiej Mili odbywa się dzięki wsparciu wielu przyjaciół i sponsorów. Organizatorami zawodów są UKS Golice i Szkoła Podstawowa w Golicach, przy wsparciu SOSiR, Urzędu Miejskiego w Słubicach, Starostwa Powiatowego w Słubicach, KSSSE i Lubusza Słubice.

Imprezą tradycyjnie będziemy obserwować z naszym redakcyjnym obiektywem. Już dziś zapraszamy do fotorelacji.

Więcej informacji o imprezie oraz program biegów znajdują się w załączonym regulaminie.

ZOBACZ REGULAMIN
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama