To nie była udana niedziela dla biało-niebieskich. 23 września w meczu na szczycie A klasy SKP Słubice przegrał u siebie z Chrobrym Drzeńsko 1:5, choć wynik nie do końca oddaje przebieg spotkania.

skp chrobry

To rozpoczęło się od dość szybko straconej przez SKP bramki, którą goście strzelili już w 11 minucie. Przez całą pierwszą połowę trwała ostra walka w środku pola, ale żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Wyrównanie dla SKP przyszło dopiero w 64 minucie za sprawą trafienia Dominika Gabrysza, co dodało otuchy kibicom SKP – licznie zgromadzonym, mimo mocno padającego deszczu.

Niestety, potem strzelali już tylko gracze Chrobrego, choć i dla SKP nie brakowało sytuacji bramkowych, ale tradycyjnie już szwankowała skuteczność. Końcówka meczu była bardzo otwarta, co z wyrachowaniem wykorzystali goście, aplikując słubiczanom kolejne gole. Emocje były nie tylko na boisku (każda z drużyn otrzymała po 1 czerwonej kartce), nie brakowało także pozasportowych ekscesów z udziałem kibiców gości.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:5, a po meczu cała drużyna Chrobrego Drzeńsko zatańczyła efektownie wyglądający taniec radości. Do zwycięzców przyłączył się także obecny tego dnia na trybunach burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis.

A jak ocenił spotkanie trener SKP Przemysła Majchrzak? – Nie uważam, żebyśmy byli piłkarsko gorsi – powiedział nam na gorąco tuż po ostatnim gwizdku. – Niestety, zabrakło nam zimnej krwi pod bramką przeciwnika, gratulacje dla Chrobrego. Trenujemy dalej i walczymy – podsumował.

SKP Słubice – Chrobry Drzeńsko 1:5 (0:1). Bramka dla SKP: (Dominik Gabrysz 64’).

Skład SKP: Bartosz Kuźmicz, Piotr Łogiński, Dominik Gaudyn, Tomasz Frąckowiak (Tomasz Dobrzański 46'), Czesław Biesiada (Tomasz Zieniewicz 90'), Marcin Bulcewicz, Dominik Gabrysz (Dawid Baranowski 70'), Norbert Polowczyk, Dawid Rękawiecki (Robert Rommel 70'), Bartosz Tomków, Mateusz Zając (Damian Szydło 85').

Porażka zepchnęła SKP Słubice na 7 miejsce w tabeli A klasy, a Chrobry wskoczył na fotel lidera. Następna kolejka za tydzień. SKP zagra na wyjeździe z Zorzą Kowalów.