Na ten moment kibice Polonii Słubice czekali aż 7 ligowych kolejek. „Duma pogranicza” wygrała swój pierwszy mecz w IV lidze. A pokonała nie byle kogo, bo dotychczasowego lidera TS Masterchem Przylep.

Polonia Słubice

Mecz odbył się 15 września na stadionie w Słubicach. Poloniści od początku przejawiali dużą ochotę do gry, ale to goście jako pierwsi strzelili gola, i to już w 17 minucie. Nie upłynęły 2 minuty, a słubiczanie wyrównali za sprawą Hayato Kuramoto. Drugie trafienie dołożył w 33 minucie Norbert Pawłowicz, jednak przed przerwą piłkarze z Przylepu doprowadzili do remisu. W drugiej połowie zobaczyliśmy tylko jednego gola, ale za to jakiego – decydującego o pierwszym zwycięstwie w IV lidze. Autorem kluczowego trafienia był ponownie H. Kuramoto.

Co prawda zwycięstwo nie poprawiło miejsca w tabeli (Polonia jest nadal na ostatnim miejscu z dorobkiem 4 punktów), ale dało nadzieję kibicom i piłkarzom, że można powalczyć z każdym rywalem. Oby tej walki i kolejnych punktów nie zabrakło w następnych spotkaniach. Za tydzień wyjazdowy pojedynek z Syreną Zbąszynek. Trzymamy kciuki!

Polonia Słubice – TS Masterchem Przylep 3:2 (2:2). Bramki: Hayato Kuramoto (19’, 33’), Norbert Pawłowicz (33’).

Skład: Jakub Szewieliński, Iven Malulu ndolwezi (Gabriel Chrostowski 83'), Daniel Stadie (Bartosz Roman 60'), Ihor Myrko, Hayato Kuramoto, Przemysław Sadowski, Przemysław Begier, Eligiusz Krzeptowski, Igor Kurkowski, Norbert Pawłowicz, Łukasz Tabaka (Patryk Kowalski 87').