Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Powakacyjne zawody lekkoatletyczne w naszym obiektywie

Pierwsze wrześniowe spotkanie z lekka atletyką za nami. Na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zobaczyliśmy najzdolniejszą młodzież z naszego regionu, wśród nich oczywiście reprezentantów Lubusza Słubice. Z naszym obiektywem przyglądaliśmy się rywalizacji. Porozmawialiśmy także z jej uczestnikami.

Ryszard Chustecki

Impreza odbyła się 14 września. Za jej przygotowanie odpowiadał Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy udziale LKS Lubusz Słubice, władz gminy i powiatu oraz Lubuskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Równo o godz. 15 ruszyły pierwsze konkurencje. Na rzutni, skoczni i bieżni oglądaliśmy wiele ciekawych pojedynków. - Frekwencja dopisała – opowiada Ryszard Chustecki, prezes słubickiego Lubusza i dyrektor SOSiR-u. – Do Słubic przyjechali zawodnicy Zielonej Góry, Gorzowa, Szprotawy, Gubina czy Krosna Odrzańskiego – dodaje.

A skąd pomysł na organizację powakacyjnych zawodów w lekkiej atletyce? – Owocnie przepracowaliśmy okres wakacyjny. Nasza sportowa młodzież jest w dobrej dyspozycji i trzeba było sprawdzić aktualną formę, bo przecież niedługo mistrzostwa Polski młodzików. A takie zawody to idealny sposób – mówi R. Chustecki.

W stawce startujących byli nie tylko młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy. Nie brakowało także utytułowanych seniorów ze świeżo upieczoną wicemistrzynią świata weteranów Małgorzatą Krzyżan na czele. Nasz dyskobolka przywitała się z publicznością, zaprezentowała srebrny medal i opowiedziała o wrażeniach z pobytu w Maladze. Zaprezentowała się też na rzutni, gdzie dosłownie centymetrów zabrakło jej do pokonania bariery 40 metrów (39.82). Z tryb jej rzutom przyglądał się trener Oleg Pachol.

Na zawodach nie brakowało także udanych debiutów. Swój pierwszy start na bieżni zaliczyły 9-letnie Iga Mizerska i Karina Garczyk, podopieczne trenera Piotra Kiedrowicza ze Słubickiej Akademii Biegowej. Obie złamały 60 sekund na dystansie 300 metrów, a ich pasjonującemu finiszowi przyglądali się rodzice, którzy na mityng przyjechali z Ośna Lubuskiego.

- Chętnie bywam na tego typu zawodach i bardzo mi się spodobało. Emocje, szczególnie gdy startuje własne dziecko, są ogromne. Ale z zaciekawieniem obserwowałem także pozostałe biegi. Następnym razem także się wybiorę – powiedział naszej redakcji Damian Garczyk, tata Kariny, sam czynnie uprawiający sport - koszykówkę i triathlon.

Wiktoria Smolarczyk

Ciekawą rywalizacje obserwowaliśmy na dystansie 1000 metrów. Kibice przecierali oczy ze zdumienia, gdy po pasjonującym finiszu zwyciężyła filigranowa 11-letnia Wiktoria Smolarczyk. Jej czas 3:30.20 to najlepszy wynik w Polsce tej kategorii wiekowej.

Swoje koleżanki z akademii wspierała dopingiem także Paulina Woźniak. – Dzisiaj sama nie startowałam, ale nie mogło mnie tu zabraknąć. Krzyczałam dziewczynom z całych sił – opowiada z uśmiechem. Na stadion przyszła razem z mamą Ulą i babcią Elą, które też są zapalonymi kibickami „królowej sportu”. Paulina nie tylko dopingowała, ale również pomagała w organizacji zawodów – była asystentką startera. Tę funkcję - nie po raz pierwszy zresztą - pełnił wspomniany P. Kiedrowicz.

Na murawie stadionu spotkaliśmy trenera Grzegorza Kaczmarka z Międzyrzecza, który opiekuje się Jakubem Czakiem. Nasz utalentowany płotkarz, który już wkrótce ruszy na igrzyska do Buenos Aires, tym razem nie startował, lecz robił trening, a jego szkoleniowiec doglądał pozostałych swoich podopiecznych. Jak wypadli? Niedawny medalista mistrzostw makroregionu Kacper Sudoł dał ponowie próbkę swoich możliwości i pobiegł setkę w 11.75.

Zuzanna Mierzejewska

Do Słubic przyjechała także reprezentacja Golic, z niezawodną Elżbietą Mierzejewską na czele, nauczycielką w-f w tamtejszym podstawówce. Jeden z jej podopiecznych, Jakub Staszak, rzucił dyskiem aż 24,57 z czego trenerka była bardzo zadowolona. A w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą spróbowała swoich sił także jej córka Zuzanna, która stawia coraz śmielsze kroki w tych właśnie konkurencjach.

- Mamy w tym roku pierwszy raz siódmą klasę w Golicach, mamy nowe uczennice z Ukrainy, też garną się do sportu, jest więc z kim pracować. Jestem zadowolona ze startu naszych uczniów, będziemy swoje rekordy bić na następnych zawodach, czyli Mistrzostwach Euroregioniu Pro Europa Viadrina – mówi E. Mierzejewska.

I właśnie na te zawody zaprasza wszystkich – nie tylko samych sportowców – Ryszard Chustecki. – To będzie wielkie święto lekkiej atletyki. 5 października warto przyjść i dopingować naszych zawodników. Do Słubic zjadą się ponownie najlepsi lekkoatleci z całego polsko-niemieckiego pogranicza. Będzie co oglądać. A dzień później spotkają się weterani na mitingu Zdzisława Skręty – zachęca prezes Lubusza.

O tych zawodach więcej już wkrótce w osobnej zapowiedzi, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z powakacyjnych zawodów w lekkiej atletyce. Komplet wyników z zawodów opublikujemy po ich udostępnieniu przez organizatorów.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama