Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Dominika Podhajecka wicemistrzynią Polski w tenisie

Kolejne dobre wiadomości z tenisowych kortów. Dominika Podhajecka wywalczyła tytuł drużynowej wicemistrzyni Polski w tenisie ziemnym - tym razem wyjątkowo w barwach KT GAT Gdańsk.

Dominika

Zawodniczka GKT Smecz Górzyca została „wypożyczona” na finałowe zawody do drużyny z Gdańska, która znalazła się w gronie ośmiu najlepszych zespołów Polsce. Taki zabieg umożliwiają przepisy letnich DMP, dzięki czemu w rywalizacji z najlepszymi mogą brać udział zdolni zawodnicy z mniejszych klubów.

Oprócz wspomnianej ekipy z Gdańska, która była gospodarzem imprezy, o miejsca na podium mistrzostw Polski rywalizowały: KS Mostostal Zabrze, TS IDEA SPORT Toruń, Park Tenisowy Olimpia Poznań, KS Górnik Bytom, Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna, Fundacja "Szczecińska Akademia Tenisowa" oraz AZS Poznań A.

W pierwszym meczu dziewczęta z Gdańska pewnie, bez straty seta, pokonały KS Górnik Bytom 6:0 (4 gry singlowe + 2 pojedynki deblowe). W półfinale również wygrały, tym razem z ekipą SAT Szczecin w stosunku 5:1. W finale gdańszczanki musiały uznać wyższość zawodniczek TS IDEA SPORT Toruń, a o ich porażce zaważyły przede wszystkim przegrane obydwa mecze deblowe.

KT GAT Gdańsk we wszystkich 3 meczach finałów grał w składzie: Dominika Podhajecka, Weronika Ewald, Monika Stankiewicz, Martyna Mackiewicz i Hanna Koprowska.

To już szósty medal rangi mistrzowskiej w karierze utalentowanej Dominiki Podhajeckiej, a drugi w tym roku. Wcześniej Dominika zdobyła brązowy medal skrzatek (do lat 12) w grze podwójnej, a także 4 srebra krasnalek (do lat 10) - 2 w singlu i 2 w deblu.

Poniżej zdjęcia z zawodów, jakie otrzymaliśmy od taty i trenera Dominiki - Daniela Podhajeckiego. Dziękujemy za udostępnienie.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama