Łukasz Fabiański zagrał w Lidze Mistrzów
W ostatniej kolejce fazy grupowej rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów wystąpiło 2 Polaków. Jednym z nim był bramkarz Arsenalu Londyn Łukasz Fabiański. Wychowanek Polonii Słubice zagrał pełne 90 minut. Dobra gra Polaka niestety nie pomogła jego drużynie, która przegrała 0:1 na wyjeździe z Olympiakosem Pireus.

Arsenal Londyn jednak miał już wcześniej zapewniony awans do kolejnej rundy i mógł sobie pozwolić na tą porażkę. Dla naszego bramakarza było to bardzo ważne spotkanie. Łukasz wraca do gry po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. Dlatego dobra postawa podczas meczu z Olympiakosem (kilka świetnych interwencji 1 na 1 z greckimi napastnikami) napawa optymizmem. Jeśli naszemu bramkarzowi będzie dopisywać zdrowie, to być może częściej będzie można go zobaczyć w podstawowym składzie drużyny z Londynu.