Słubice: 16 października 2019   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama

Biegali po schodach na szczyt Oderturmu (foto)

24 piętra i 511 schodów poniżej 3 minut? To nie problem dla zwycięzcy 17. edycji Oderturmlauf, czyli biegu po schodach na szczyt najwyższego budynku we Frankfurcie. W tej nietypowej rywalizacji wzięło udział blisko 70 osób, wśród nich także słubiczanie.

Oderturmlauf

Impreza odbyła się 25 sierpnia w piękne, słoneczne przedpołudnie. Frekwencja dopisała - do rywalizacji zgłosiły się 63 osoby, w tym wiele osób z Polski. Przed uczestnikami było nie lada wyzwanie, bo do pokonania mieli 24 piętra i 511, a wcześniej około 150 metrów wokół samego Oderturmu.

Najszybsi w całej stawce okazali się reprezentanci gospodarzy: Johannes Gabbert wśród mężczyzn i Cathleen Meier wśród kobiet. Oboje należą do największego frankfurckiego klubu biegowego Holzinger Laufgruppe. We wspinaczce na szczyt z dobrej strony pokazali się także słubiczanie, szczególnie ci z grupy Crossfit 69100. W stawce panów najszybszy był Łukasz Kowalczyk (6. miejsce open), a wśród pań Anna Pachciarek (także 6. lokata open).

A jak przebiegała sama rywalizacja? – Puszczaliśmy zawodników co 90 sekund. Techniki pokonywania schodów były różne, przeważała co drugi schodek. Niektórzy używali poręczy. Co ciekawe, zwycięzca biegł… bez butów – opowiada Arkadiusz Sowa z Miejskiego Związku Sportowego we Frankfurcie, głównego organizatora imprezy.

Na najlepszych czekały nagrody – puchary ufundowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Berlinie i nadburmistrza Frankfurtu Rene Wilke oraz kosz z upominkami. Wyróżniono też najszybszych w poszczególnych kategoriach wiekowych - tu uczestnicy mogli liczyć na dyplomy i bony zakupowe ufundowane przez zarząd Oderturmu oraz gadżety z Cleverfit. A każdy startujący otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. Poniżej komunikat z zawodów.

WYNIKI MĘŻCZYŹNI | WYNIKI KOBIETY

Rywalizacji na schodach przyglądaliśmy się z naszym obiektywem. Zapraszamy do galerii.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama