Słubice: 26 maja 2019   |   Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
reklama
reklama

Drugi festyn pływacki za nami (foto)

Za nami druga odsłona Rodzinnego Festynu Pływackiego, który odbył się na basenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ponownie frekwencja dopisała – nie zabrakło tych, którzy chcieli sprawdzić swoje pływackie umiejętności. W głównym wyścigu zwyciężyli Mirosław Czak oraz Dorota Mikołajczyk.

Festyn pływacki

Po pierwszej edycji Rodzinnego Festynu Pływackiego, który odbył się pod koniec lipca, od razu zapadła decyzja, że warto tę imprezę powtórzyć. Ze względu na zapowiadaną zmianę pogody i ochłodzenie zawody odbyły się wyjątkowo w czwartek - 23 sierpnia. Było gorąco – nie tylko z powodu grzejącego słońca. Temperaturę podgrzewała również sportowa rywalizacja.

Zasady zawodów nie zmieniły się. Uczestnicy ścigali się w swoich grupach wiekowych, a pływackie zadania były dopasowane do ich wieku i umiejętności. Nad ich bezpieczeństwem czuwali ratownicy.

Zadaniem najmłodszych było pokonanie szerokości brodzika - najpierw przodem, a później tyłem. Mogli płynąć, mogli również iść. Liczyło się jak najszybsze pokonanie dystansu w wodzie.

Młodzież ścigała się na średnim basenie. Osobno chłopcy, osobno dziewczęta. I widać było, że do zadania podeszli bardzo poważnie! Z całych sił walczyli o medale i wyróżnienia, a z brzegu dopingowali ich rodzice.

Dorośli również mogli wziąć udział w rywalizacji. Jednak tym razem chętnych było nieco mniej niż za pierwszym razem. I oczywiście osobno ścigali się panowie, osobno panie. Mieli do pokonania pełną długość dużego basenu, czyli 50 metrów. A rodziców, jakże by inaczej, z całych sił dopingowały dzieci. I również bardzo się starali!

Wszyscy zwycięzcy z dumą stawali na „pudle” i odbierali wyróżnienia z rąk Zbigniewa Sawickiego, prezesa SOSiR-u. Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe medale oraz puchary. Komplet wyników poniżej.

POBIERZ WYNIKI

- Serdecznie dziękuję za wspólną zabawę, gorący doping, miłą atmosferę a przede wszystkim za przyjęcie zaproszenia do wspólnego świętowania. Dla nas, organizatorów, wszyscy uczestnicy, zarówno ci pływający jak i kibicujący, byli zwycięzcami. Dziękujemy i gratulujemy - podsumował imprezę Ryszard Chustecki, dyrektor SOSiR.

A jak bawiliście się podczas drugiej edycji Rodzinnego Festynu Pływackiego? Zobaczcie sami - zapraszamy do naszej fotorelacji.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama