Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Na sportowo uczcili pamięć Czesława Jermanowskiego

Za nami kolejny siatkarski memoriał poświęcony pamięci Czesława Jermanowskiego. Na parkowym boisku w Stańsku najlepsza okazała się „Wena” z Kostrzyna na Odrą. W trakcie imprezy nie zabrakło także atrakcji dla kibiców.

memorial czeslawa

Czesław Jermanowski był aktywnym społecznikiem i działaczem ruchu ludowego oraz turystycznego. Pełnił funkcję m.in. wiceprezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki, dyrektora Polskiego Ośrodka Promocji Turystyki w Londynie oraz wiceprezesa Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Pochodził ze Stańska, zmarł w 2010 roku.

11 sierpnia w tej właśnie miejscowości po raz kolejny spotkali się mieszkańcy i zaproszeni gości, aby uczcić jego pamięć. I tradycyjnie był to turniej siatkówki parkowej, który wspólnie przygotowali Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy oraz rada sołecka Stańska.

Po uroczystym otwarciu przez szefową GOK Małgorzatę Gniewczyńską oraz sołtysa Stanisława Kwieka, rozpoczęła się rywalizacja. A do niej przystąpiło pięć ekip: Omega Rzepin, Agrafka Chartów, Błękitni Trześniów, Wena Kostrzyn nad Odrą oraz oczywiście gospodarze, czyli Lubuski Stańsk.

Grano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Nad siatką nie brakowało emocji i efektownych zagrań, a każda z drużyn ambitnie walczyła do końca. Ostatecznie w całej stawce najlepsza okazała się drużyna z Kostrzyna. Wybrano też MVP imprezy – została nią Amelia Wiącek z ekipy z Chartowa.

Końcowa klasyfikacja
  1. Wena Kostrzyn nad Odrą
  2. Błekitni Trześniów
  3. Agrafka Chartów
  4. Omega Rzepin
  5. Lubuski Stańsk
Warto dodać, że zespoły nie grały o przysłowiową pietruszkę. Czekały na nich nagrody, puchary i dyplomy, które po zakończonej rywalizacji wręczyli uczestnikom organizatorzy, w tym m.in. Eliza Jermanowska (żona zmarłego) oraz Władysław Jermanowski (brat). Zawodnikom gratulował także wicestarosta Leopold Owsiak. Nad wszystkim czuwał komandor turnieju Amadeusz Zygmański.

memorial czeslawa_2

Na brak atrakcji nie mogli narzekać także kibice, szczególnie ci najmłodsi. Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla nich sporo atrakcji. Były rozmaite gry i zabawy. Kto chciał, mógł skosztować waty cukrowej, a także skorzystać z malowania buziek.

Kolejna edycja turnieju – już za rok!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama