Słubice: 17 listopada 2018   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
reklama
reklama

Na sportowo uczcili pamięć Czesława Jermanowskiego

Za nami kolejny siatkarski memoriał poświęcony pamięci Czesława Jermanowskiego. Na parkowym boisku w Stańsku najlepsza okazała się „Wena” z Kostrzyna na Odrą. W trakcie imprezy nie zabrakło także atrakcji dla kibiców.

memorial czeslawa

Czesław Jermanowski był aktywnym społecznikiem i działaczem ruchu ludowego oraz turystycznego. Pełnił funkcję m.in. wiceprezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki, dyrektora Polskiego Ośrodka Promocji Turystyki w Londynie oraz wiceprezesa Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Pochodził ze Stańska, zmarł w 2010 roku.

11 sierpnia w tej właśnie miejscowości po raz kolejny spotkali się mieszkańcy i zaproszeni gości, aby uczcić jego pamięć. I tradycyjnie był to turniej siatkówki parkowej, który wspólnie przygotowali Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy oraz rada sołecka Stańska.

Po uroczystym otwarciu przez szefową GOK Małgorzatę Gniewczyńską oraz sołtysa Stanisława Kwieka, rozpoczęła się rywalizacja. A do niej przystąpiło pięć ekip: Omega Rzepin, Agrafka Chartów, Błękitni Trześniów, Wena Kostrzyn nad Odrą oraz oczywiście gospodarze, czyli Lubuski Stańsk.

Grano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Nad siatką nie brakowało emocji i efektownych zagrań, a każda z drużyn ambitnie walczyła do końca. Ostatecznie w całej stawce najlepsza okazała się drużyna z Kostrzyna. Wybrano też MVP imprezy – została nią Amelia Wiącek z ekipy z Chartowa.

Końcowa klasyfikacja
  1. Wena Kostrzyn nad Odrą
  2. Błekitni Trześniów
  3. Agrafka Chartów
  4. Omega Rzepin
  5. Lubuski Stańsk
Warto dodać, że zespoły nie grały o przysłowiową pietruszkę. Czekały na nich nagrody, puchary i dyplomy, które po zakończonej rywalizacji wręczyli uczestnikom organizatorzy, w tym m.in. Eliza Jermanowska (żona zmarłego) oraz Władysław Jermanowski (brat). Zawodnikom gratulował także wicestarosta Leopold Owsiak. Nad wszystkim czuwał komandor turnieju Amadeusz Zygmański.

memorial czeslawa_2

Na brak atrakcji nie mogli narzekać także kibice, szczególnie ci najmłodsi. Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla nich sporo atrakcji. Były rozmaite gry i zabawy. Kto chciał, mógł skosztować waty cukrowej, a także skorzystać z malowania buziek.

Kolejna edycja turnieju – już za rok!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama