Słubice: 26 czerwca 2019   |   Imieniny: Paulina, Jan, Paweł
reklama
reklama

Sofia Ennaoui ze srebrem mistrzostw Europy

Kolejna dobra wiadomość dla kibiców lekkoatletyki ze Słubic. Sofia Ennaoui, która jeszcze do niedawna reprezentowała barwy słubickiego Lubusza, sięgnęła po srebrny medal mistrzostw Europy. Wywalczyła go na dystansie 1500 metrów.

sofia berlin
fot. Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska / Running Creatives

Urodzona w Maroku 22-letnia Polka to wielka nadzieja biegów średnich. Na swoim koncie ma wiele medali i tytułów w kategoriach juniorskich i młodzieżowych, a od niedawna coraz śmielej radzi sobie w „dorosłej” stawce, czego doskonałym przykładem był niedzielny start w Berlinie.

Sofia od samego początku biegła bardzo mądrze taktycznie, trzymając się czołówki, ale nie tracąc zbyt wielu sił na przepychanki. O medal jednak drżeliśmy do samego końca, ale Sofia pokazała to, za co uwielbiają ją kibice „królowej sportu” – piorunujący finisz. Na metę wbiegła na drugim miejscu z czasem 4:03.08. Przed nią była tylko utytułowana brytyjka Laura Muir (4:02.32), a na trzeciej lokacie uplasowała się Laura Weightman, także z Wielkiej Brytanii (czas 4:03.75).

ZOBACZ BIEG NA TVP SPORT

Sofia Ennaoui ma skończone 22 lata. Jest córką Polki i Marokańczyka, w wieku dwóch lat przeniosła się do Lipian i tam zaczęła się jej przygoda z bieganiem. Od samego początku była trenowana przez Wojciecha Szymaniaka, przed laty czołowego biegacza Lubusza Słubice. Barwy słubickiego klubu reprezentowała do 2016 roku, kiedy to przeniosła się do Szczecina i miejscowego MKL-u.

Ma na swoim koncie brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy na 1500 m, była dwukrotną wicemistrzynią Europy U-23 na tym dystansie, do bogatej kolekcji tytułów może dołożyć takie pierwsze miejsce na mistrzostwach Europy w przełajach U-23. Jest ambasadorką marki Nike.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama