Choć to nie liga, emocji i zaangażowania podczas meczów nie brakowało! Za nami podsumowanie cyklu „Lato z koszykówką" i ostatni, finałowy turniej. Pod koszami na boisku SP 1 spotkało się 7 drużyn. To, jak walczyły o puchary i medale, zobaczyć możecie w naszej fotorelacji!

Lato z koszykówką

Pogoda była jak zamówiona, puchary czekały… 26 lipca odbył się ostatni z zaplanowanych „koszykarskich czwartków”, których organizatorem byli zawodnicy z polsko-niemieckiej drużyny Red Cocks Frankfurt. W organizacji finału kogutom pomagała Fundacja SOSiR, dzięki czemu nie była to przysłowiowa gra o pietruszkę - impreza miałą rangę otwartych mistrzostw Słubic, a na najlepsze drużyny czekały nagrody.

Na boisku zameldowało się 7 trzyosobowych drużyn - 6 ze Słubic i jedna z Gorzowa Wielkopolskiego, w składzie której byli zawodnicy mający dołączyć do czerwonych kogutów w przyszłym sezonie. I jak było widać po poziomie gry – nad Odrą zapowiada się naprawdę mocna koszykarska ekipa.

Najpierw odbyła się faza eliminacyjna, czyli mecze w grupach. Poniżej wyniki.

• Dzikie Wieprze - Czarne Konie 9:10
Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy awansowały do dalszych rozgrywek, czyli fazy pucharowej. W pierwszym półfinale zmierzyli się zawodnicy West Coast Shooters z Czarnymi Koniami, ci pierwsi wygrali 12:9. W drugim Pędzący po Browar pokonali Gogi Team 20:9. Potem rozegrano mecz o 5 miejsce, w którym z wynikiem 6:1 Dzikie Wieprze pokonały Podkoszowych. Z kolei w pojedynku o 3 miejsce Czarne Konie spotkały się z Gogi Team – i wygrały 14:9.

Natomiast w finale zmierzyła się najlepsza słubicka drużyna – Pędzący po Browar z gośćmi z Gorzowa Wlkp. – West Coast Shooters. I to gorzowianie okazali się nieznacznie lepsi, wygrali 18:14 i zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Trzy najlepsze drużyny otrzymały nagrody rzeczowe i puchary, a wszystkie pamiątkowe dyplomy.

7. Debiutanci
Oprócz rywalizacji drużynowej rozegrano też dwa konkursy indywidualne. Najlepszym w tzw. shoot-out został Bartosz Dreczkowski (West Coast Shooters), a w rzutach za 3 punkty bezkonkurencyjny był Arkadiusz Sowa (Pędzący po Browar).

- Naszym celem była nie tylko rywalizacja, ale również popularyzowanie tej dyscypliny sportu. Chcemy zachęcać wszystkich, niezależnie od umiejętności, żeby grali dla przyjemności, dla zabawy. Cieszy nas, że przyszło tyle osób, które lubią i chcą grać. Kończą się koszykarskie czwartki, ale zapraszamy na nasze mecze ligowe. Startujemy już we wrześniu – podsumował Arkadiusz Sowa, lider i trener drużyny.