Słubice: 23 października 2019   |   Imieniny: Marty, Marcina, Rafała
reklama
reklama

Oderschwimmen, czyli pływackie zmagania na Odrze

Miejskie Święto Hanzy to nie tylko mnóstwo koncertów i kulturalnych wydarzeń. W programie czeka także wiele wydarzeń sportowych, jednym z nich będą zawody pływackie na Odrze, organizowane już po raz 10. Kto chciałby spróbować swoich sił?

Oderschwimmen
Paweł Radziński i Rafał Borowiak

Lekko nie będzie, bo pływanie w Odrze to spore wyzwanie. Co prawda uczestnicy większość dystansu przepłyną z prądem, ale odległość jaką będą mieli do zaliczenia to aż 3.5 km (2.5 km z prądem, 1 km w wodzie stojącej). Start zaplanowano z północnego cyplu Koziej Wyspy (Ziegenwerder), a meta będzie przy porcie zimowym za frankfurcką filharmonią (Marina Winterhafen). ZOBACZ MAPĘ

Kto może wziąć udział w rywalizacji? Nie ma większych ograniczeń poza wiekiem – trzeba mieć ukończone 16 lat. I oczywiście dobrze pływać. W przypadku osób poniżej 18 roku życia dodatkowo wymagana jest pisemna zgoda rodziców. Jeśli woda będzie miała poniżej 21 stopni, to dozwolone jest korzystanie z pianek.

Organizatorem zawodów jest Miejski Związek Sportowy z Frankfurtu. Uruchomiono już zapisy. Zgłaszać się można na adres email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zapisy będą możliwe również w dniu zawodów, najpóźniej 30 minut przed startem na deptaku przy Holzmarkt.

A jakie przygootwano nagrody? Na najszybszych pływaków w kategorii kobiet i mężczyzn czekają okazałe puchary ufundowane przez zakłady Stadtwerke z Frankfurtu.

Rok temu w stawce 31 zawodników wygrał Paweł Radziński z Gorzowa Wlkp. Na trzecim miejscu uplasował się słubiczanin Rafał Borowiak. Najszybszą z kobiet była Niemka Maren Seeliger. A kto w tym roku stanie na podium? Zachęcamy do przyjścia na promenadę oraz most i kibicowania. Zapowiada się ciekawe widowisko.

Termin: 15.07.2018, godz. 11:00. Miejsce: wyspa Ziegenwerder, północny cypel.

---

AKTUALIZACJA: Niestety, mamy złą wiadomość dla uczestników i kibiców zawodów pływackich Oderschwimmen. Impreza została odwołana przez organizatorów. Powodem jest zbyt niski stan wody w Odrze. Więcej informacji TUTAJ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama