Słubice: 17 listopada 2018   |   Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
reklama
reklama

Dominatorka z brązem mistrzostw Polski (foto)

Kolejne dobre wieści ze sportowych aren, tym razem tenisowych. Dominika Podhajecka stanęła na podium Mistrzostw Polski Skrzatek (do lat 12) w tenisie ziemnym. Utalentowana „Dominatorka” po emocjonującej rywalizacji sięgnęła po brązowy medal w grze podwójnej.

Dominika Podhajecka

Impreza odbyła się w dniach 23-30 czerwca na kortach tenisowego parku w Kołobrzegu. Reprezentantka klubu GKT Smecz Górzyca trzecie miejsce wywalczyła w parze z Martyna Mackiewicz (KT GAT Gdańsk).

Tenisistki były rozstawione w turnieju z nr 4, dlatego nie musiały startować w pierwszej rundzie. W drugiej pokonały parę lubińsko-wrocławski duet Martyna Śrutwa / Nika Hurkacz 6:2, 6:1. W ćwierćfinale udanie zrewanżowały się parze Sonia Bojarska / Karolina Gołda (Warszawa / Radom) za porażkę podczas Halowych Mistrzostw Polski wygrywając 6:1, 6:2.

Prawdziwe emocje czekały dopiero w półfinale. O przegranej z parą Oriana Gniewkowska (Sopot Tenis Klub) i Laura Stypuła (TS IDEA SPORT Toruń), która później sięgnęła po złoty medal, zadecydowały dosłownie pojedyncze piłki. O przebiegu meczu opowiada Daniel Podhajecki, trener i ojciec Dominiki.

- W tak niezwykle wyrównanym pojedynku zabrakło przede wszystkim sportowego szczęścia. Dziewczyny prowadziły w pierwszym secie już 5:2, i miały nawet 2 piłki setowe, ale rywalki za każdym razem wygrywały tzw. złote piłki (system bez przewag). Podobnie w drugim secie przy stanie 4:5 dla rywalek decydowała złota piłka. Warto nadmienić, że rywalki zostały później mistrzyniami Polski – opowiada D. Podhajecki.

To już piąty medal rangi mistrzowskiej utalentowanej lubuszanki. Wcześniej Dominika Podhajecka zdobyła 4 srebra w kategorii krasnalek (do lat 10) - po dwa w singlu i w deblu. Jest też aktualną mistrzynią woj. lubuskiego do lat 14.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Dominatorka wraz z koleżankami z KT GAT Gdańsk awansowała do finału Drużynowych Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane we wrześniu. Skąd akurat jej udział w drużynie z Gdańska? Wyjaśnia to D. Podhajecki.

- Do imprezy każdy z zespołów może wypożyczyć jednego zawodnika (niestowarzyszonego lub z innego klubu). O naszą Dominikę zabiegały aż 3 z 4 najlepszych klubów Polski w tej kategorii wiekowej (Szczecińska Akademia Tenisowa, AZS Poznań i KT GAT Gdańsk). Wybraliśmy ten ostatni klub - zaznacza.

Tenisistka z Górzyca miała już okazję sprawdzić formę w drużynowej rywalizacji. W trakcie eliminacji, które odbyły się na kortach AZS Poznań, wygrała wszystkie swoje mecze (deblowe i singlowe), nie tracąc przy tym ani seta. Batalia o medale zapowiada się więc emocjonująco.

O występach Dominiki Podhajeckiej będziemy oczywiście informować.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama