Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Młodzi lekkoatleci z medalami mistrzostw województwa (foto)

Pięć medali, w tym aż trzy złote, przywieźli nasi najmłodsi lekkoatleci z Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych w lekkiej atletyce. 5 czerwca na zawodach w Sulęcinie powiat słubicki reprezentowała ponad dwudziestoosobowa grupa dziewcząt i chłopców urodzonych w roku 2005 i młodszych.

Mistrzostwa LA Sulęcin

To kolejny udany występ naszej sportowej młodzieży i - co najważniejsze -progres w stosunku do ubiegłorocznych wyników. Rok temu podczas mistrzostw województwa reprezentacja powiatu sięgnęła po 3 medale (złoty, srebrny i brązowy). Teraz mieliśmy ich o dwa więcej, a ponadto wiele miejsc tuż za podium i mnóstwo rekordów życiowych.

Złote medale i tytuły mistrzów województwa lubuskiego wywalczyli:
  • Marcel Molsa w skoku w dal - 5,25m (SP Ośno Lubuskie)
  • Klaudia Przybylska w biegu na 60m - 8,54s (SP Rzepin)
  • Julia Bokła w biegu na 300m - 47,16s (SP Krosno, ale reprezentuje Lubusz Słubice)
Kto jeszcze stanął na podium? Srebrny medal w biegu na 600 metrów z czasem 1:50,17 zdobyła Maja Smolarczyk (SP Torzym - Lubusz Słubice), a brąz przypadł w udziale Zuzannie Mierzejewskiej (SP Golice) w pchnięciu kulą - 7,99m.

Wysokie miejsca i wartościowe wyniki uzyskały również: Wiktoria Smolarczyk (SP Torzym - Lubusz Słubice) 49,39 i Hanna Kurkowska (SP2 Słubice) 50,89 - obie na 300m. Mieliśmy też medalową szansę w biegach sztafetowych 4x100m, ale ostatecznie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rzepinie zajęła czwarte miejsce z czasem 59,17.

Prawdziwą rewelacją okazała się 9-letnia Amelia Smolarczyk (SP Torzym – Lubusz Słubice), która w gronie 29 dziewcząt na 600m zajęła 10m z najlepszym czasem w Polsce w jej kategorii wiekowej - 2:00,73. Ta młodziutka, ale niezwykle uzdolniona biegaczka posiada także najlepszy wynik w kraju, ale w biegu na 300m.

Warto w tym miejscu napisać również o tych, bez których nie byłoby wspomnianych wyżej sukcesów. Trenerzy i nauczyciele, którzy przygotowali nasze młode talenty do rywalizacji o medale: Małgorzata Dąbrowska, Elżbieta Mierzejewska, Krzysztof Gurgul, Piotr Kiedrowicz, Grzegorz Noga.

- Naprawdę było miło patrzeć jak nasi młodzi sportowcy walczą i starają się uzyskać jak najlepsze miejsce i rezultat – opowiada Piotr Kiedrowicz, trener Słubickiej Akademii Biegowej i Lubusza Słubice, który obserwował rywalizację w Sulęcinie. - Nie było odpuszczania, każdy pokazał charakter. Podziękowania dla wszystkich nauczycieli i trenerów za świetne przygotowanie zawodników. Niemal każdy z nich poprawił swoje rekordy życiowe, a to najlepszy wyznacznik – podsumował.

Poniżej zdjęcia z zawodów udostępnione naszej redakcji przez trenerów i zawodników.Kolejne lekkoatletyczne boje już 14 czerwca. Do walki o medale mistrzostw województwa lubuskiego staną starsze roczniki. Zawody odbędą się w Słubicach (szerzej o tym już wkrótce w osobnej zapowiedzi).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama