Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Młodzi lekkoatleci z medalami mistrzostw województwa (foto)

Pięć medali, w tym aż trzy złote, przywieźli nasi najmłodsi lekkoatleci z Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych w lekkiej atletyce. 5 czerwca na zawodach w Sulęcinie powiat słubicki reprezentowała ponad dwudziestoosobowa grupa dziewcząt i chłopców urodzonych w roku 2005 i młodszych.

Mistrzostwa LA Sulęcin

To kolejny udany występ naszej sportowej młodzieży i - co najważniejsze -progres w stosunku do ubiegłorocznych wyników. Rok temu podczas mistrzostw województwa reprezentacja powiatu sięgnęła po 3 medale (złoty, srebrny i brązowy). Teraz mieliśmy ich o dwa więcej, a ponadto wiele miejsc tuż za podium i mnóstwo rekordów życiowych.

Złote medale i tytuły mistrzów województwa lubuskiego wywalczyli:
  • Marcel Molsa w skoku w dal - 5,25m (SP Ośno Lubuskie)
  • Klaudia Przybylska w biegu na 60m - 8,54s (SP Rzepin)
  • Julia Bokła w biegu na 300m - 47,16s (SP Krosno, ale reprezentuje Lubusz Słubice)
Kto jeszcze stanął na podium? Srebrny medal w biegu na 600 metrów z czasem 1:50,17 zdobyła Maja Smolarczyk (SP Torzym - Lubusz Słubice), a brąz przypadł w udziale Zuzannie Mierzejewskiej (SP Golice) w pchnięciu kulą - 7,99m.

Wysokie miejsca i wartościowe wyniki uzyskały również: Wiktoria Smolarczyk (SP Torzym - Lubusz Słubice) 49,39 i Hanna Kurkowska (SP2 Słubice) 50,89 - obie na 300m. Mieliśmy też medalową szansę w biegach sztafetowych 4x100m, ale ostatecznie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rzepinie zajęła czwarte miejsce z czasem 59,17.

Prawdziwą rewelacją okazała się 9-letnia Amelia Smolarczyk (SP Torzym – Lubusz Słubice), która w gronie 29 dziewcząt na 600m zajęła 10m z najlepszym czasem w Polsce w jej kategorii wiekowej - 2:00,73. Ta młodziutka, ale niezwykle uzdolniona biegaczka posiada także najlepszy wynik w kraju, ale w biegu na 300m.

Warto w tym miejscu napisać również o tych, bez których nie byłoby wspomnianych wyżej sukcesów. Trenerzy i nauczyciele, którzy przygotowali nasze młode talenty do rywalizacji o medale: Małgorzata Dąbrowska, Elżbieta Mierzejewska, Krzysztof Gurgul, Piotr Kiedrowicz, Grzegorz Noga.

- Naprawdę było miło patrzeć jak nasi młodzi sportowcy walczą i starają się uzyskać jak najlepsze miejsce i rezultat – opowiada Piotr Kiedrowicz, trener Słubickiej Akademii Biegowej i Lubusza Słubice, który obserwował rywalizację w Sulęcinie. - Nie było odpuszczania, każdy pokazał charakter. Podziękowania dla wszystkich nauczycieli i trenerów za świetne przygotowanie zawodników. Niemal każdy z nich poprawił swoje rekordy życiowe, a to najlepszy wyznacznik – podsumował.

Poniżej zdjęcia z zawodów udostępnione naszej redakcji przez trenerów i zawodników.Kolejne lekkoatletyczne boje już 14 czerwca. Do walki o medale mistrzostw województwa lubuskiego staną starsze roczniki. Zawody odbędą się w Słubicach (szerzej o tym już wkrótce w osobnej zapowiedzi).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama