Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Rzepiński płaskowyż zdobyty (foto)

Zachodniej Ligi MTB amatorom jazdy na dwóch kółkach przedstawiać nie trzeba – to jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych cyklów rowerowych w naszym regionie. 3 czerwca impreza zagościła w Rzepinie. Były emocje, dużo wyzwań na trasie, a po miejsca na podium sięgnęli także miejscowi kolarze.

MTB Rzepin

Organizatorem „Rzepińskiego Płaskowyżu” byli Klub Sportowy Active Life i Gmina Rzepin, przy współpracy z Nadleśnictwem Rzepin, Zespołem Szkół w Rzepinie oraz Technikum Leśnym w Starościnie.

To ostatnie przez cały dzień było sercem imprezy. To tu, na szkolnym boisku, ulokowano biuro zawodów, a także start i metę poszczególnych wyścigów. Tych zaplanowano kilka, ale najważniejsze były dwa: mega, czyli 60 km i dwa okrążenia do zaliczenia, oraz mini – 30 km i tylko jedna pętla.

Ten ostatni wybrała większość uczestników, bo ponad 150 osób. Na starcie, oprócz uznanych nazwisk z całej Polski, pojawiło się wielu zawodników z terenu naszego powiatu, głównie z czterech klubów – Zahnklinik Słubice Cycling Team, AMG Cybinka, Viadrina Logistic Bike Team Słubice oraz Morsy Ośno Lubuskie. Nie zabrakło oczywiście również gospodarzy z Rzepina, wśród których prym wiódł sam wiceburmistrz tego miasta Krystian Pastuszak.

Kto z naszych kolarzy spisał się najlepiej na trudnej i wymagającej trasie po leśnych duktach? Na krótszym dystansie wśród pań bezkonkurencyjna była Yana Kulikova, czołowa postać klubu ze Słubic, która zajęła 1 miejsce. Piąta lokata (ale druga w kategorii wiekowej K3) przypadła w udziale Agnieszce Gabrysz z Cybinki, a dwa oczka niżej uplasowała się Ariane Flisowska z Ośna Lubuskiego (druga w K2).

Wśród panów najbliżej pozycji medalowych byli Marek Rydzewski i Marcin Bilski z tego samego klubu co zwyciężczyni, którzy zajęli odpowiednio 8 i 9 miejsce. Obaj wspięli się za to na podium w kategoriach wiekowych – Marek był drugi w M4, a Marcin pierwszy w M3A. Z rowerowym wyzwaniem zmierzył się także zaprzyjaźniony z naszą redakcją Wiesław Dyniak z Ośna, który przyjechał na 63 miejscu (w kat. M4 był 13).

Na dwukrotnie dłuższym dystansie również mieliśmy powody do radości. Wyścig MEGA z dużą przewagą wygrała Małgorzata Gryszczuk z Cybinki. W gronie mężczyzn najlepszy był niezmordowany Krzysztof Gurgul z ośniańskich Morsów, który zajął 12 lokatę, ale wygrał w kategorii M5A. Dobrze spisał się także Robert Poniewierski z Cybinki – był 19 open i 2 w kat. M4A.

Komplet wyników na stronie www.domtel-sport.pl.

Wyścigi dorosłych to jednak nie wszystko. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych. Dla kilkulatków zorganizowano osobne zawody rowerowe, w których ścigano się dla frajdy i dobrej zabawy. Dla każdego był oczywiście dyplom i słodka niespodzianka za metą. A nieco starsi mogli się sprawdzić w dwuosobowym wyścigu familijnym na dystansie 12 km.

O wrażenia z imprezy w Rzepinie zapytaliśmy przedstawicieli obu naszych kolarskich klubów. Oto co nam powiedzieli.

- Nasza ekipa zaliczyła dzisiaj kolejny udany występ. Cieszy szczególnie zwycięstwo naszej jedynej kobiety w teamie. Panowie też nieźle pokręcili. Oby tak dalej – mówił po zawodach trener Zahnklinik Słubice Cycling Team Krzysztof Murdza.

- Za nami kolejny udany start. Prawie się utopiliśmy w błocie, ale najważniejsze, że wszyscy dotarli na metę cali, zdrowi i zadowoleni. Forma jest, a już za dwa tygodnie wystąpimy w roli gospodarzy, więc w zespole pełna mobilizacja – zapowiada Agnieszka Gabrysz z AMG Cybinka.

W jej imieniu oraz pozostałych członków klubu zapraszamy już dziś na kolejną odsłonę kolarskich zmagań w ramach Zachodniej Ligi MTB. Zawody odbędą się 17 czerwca w Cybince (szczegółowa zapowiedź już niebawem). Patronem medialnym imprezy jest portal Słubice24.

Poniżej fotki udostępnione naszej redakcji przez startujących zawodników.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama