Słubice: 22 października 2018   |   Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
reklama
reklama

Sztafetowy debiut lekkoatletów Lubusza Słubice

Kolejny udany start mają za sobą zawodnicy Lubusza Słubic. Tym razem brali udział w mistrzostwach Polski w sztafetach i wielobojach – jednej z największych, tegorocznych lekkoatletycznych imprez w naszym kraju.

sztafety suwalki

To dość nietypowa i młoda impreza, która – wzorem światowych trendów – zdobywa coraz większą popularność. Zawody w sztafetach są widowiskowe i bardziej nieprzewidywalne od biegów indywidualnych, co czyni jest niezwykle emocjonującymi.

Nie inaczej było w dniach 1-2 czerwca w Suwałkach, na mistrzostwach Polski rozgrywanych pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W gronie ponad 700 zawodników ze 112 klubów nie mogło zabraknąć także reprezentantów Lubusza Słubice.

Rywalizowano w kilkunastu konkurencjach we wszystkich kategoriach wiekowych – seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. W tej ostatniej klub ze Słubic do biegu 4x600 metrów wystawił sztafetę w składzie: Malwina Olszewska, Natalia Kiedrowicz, Bartek Pilichowski oraz Kacper Sudoł (rezerwowa Ilona Melnyk-Urbaniak). Po pasjonującej walce nasza drużyna zajęła 7 miejsce z czasem 6:39.71. Do podium zabrakło im kilkanaście sekund.

- To świetny wynik – uważa trener Piotr Kiedrowicz, który opiekował się grupą podczas zawodów. - Nasza młodzież debiutowała w zespołowej rywalizacji w takiej formule, to było dla nich zupełnie nowe doświadczenie. Spisali się fantastycznie, a warto dodać, że poszczególne międzyczasy mieli lepsze od swoich rekordów życiowych – podsumowuje.

Kolejne starty naszych lekkoatletów już niebawem, najbliższe podczas mistrzostw Polski LZS w Słubicach, które odbędą się w dniach 8-10 czerwca.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama