Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Sztafetowy debiut lekkoatletów Lubusza Słubice

Kolejny udany start mają za sobą zawodnicy Lubusza Słubic. Tym razem brali udział w mistrzostwach Polski w sztafetach i wielobojach – jednej z największych, tegorocznych lekkoatletycznych imprez w naszym kraju.

sztafety suwalki

To dość nietypowa i młoda impreza, która – wzorem światowych trendów – zdobywa coraz większą popularność. Zawody w sztafetach są widowiskowe i bardziej nieprzewidywalne od biegów indywidualnych, co czyni jest niezwykle emocjonującymi.

Nie inaczej było w dniach 1-2 czerwca w Suwałkach, na mistrzostwach Polski rozgrywanych pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W gronie ponad 700 zawodników ze 112 klubów nie mogło zabraknąć także reprezentantów Lubusza Słubice.

Rywalizowano w kilkunastu konkurencjach we wszystkich kategoriach wiekowych – seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. W tej ostatniej klub ze Słubic do biegu 4x600 metrów wystawił sztafetę w składzie: Malwina Olszewska, Natalia Kiedrowicz, Bartek Pilichowski oraz Kacper Sudoł (rezerwowa Ilona Melnyk-Urbaniak). Po pasjonującej walce nasza drużyna zajęła 7 miejsce z czasem 6:39.71. Do podium zabrakło im kilkanaście sekund.

- To świetny wynik – uważa trener Piotr Kiedrowicz, który opiekował się grupą podczas zawodów. - Nasza młodzież debiutowała w zespołowej rywalizacji w takiej formule, to było dla nich zupełnie nowe doświadczenie. Spisali się fantastycznie, a warto dodać, że poszczególne międzyczasy mieli lepsze od swoich rekordów życiowych – podsumowuje.

Kolejne starty naszych lekkoatletów już niebawem, najbliższe podczas mistrzostw Polski LZS w Słubicach, które odbędą się w dniach 8-10 czerwca.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama