Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Słubice24.pl Wiadomości Sport Antoni Plichta coraz szybszy. Czy pojedzie na mistrzostwa świata juniorów?
reklama
reklama

Antoni Plichta coraz szybszy. Czy pojedzie na mistrzostwa świata juniorów?

Kilka dni temu pisaliśmy o nowej życiówce Antoniego Plichty w biegu na 100 metrów. Jest już nieaktualna. Sprinter Lubusza Słubice łamie kolejne bariery – podczas mityngu lekkoatletycznego w Żarach przebiegł setkę w czasie 10.61.

plichta zary

To wynik lepszy od poprzedniego rekordu życiowego aż o 0.24 sek. Podopieczny trenera Krzysztofa Wesołka zbliżył się tym samym do minimum na mistrzostwa świata juniorów w Finlandii wyznaczonego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Aby zmierzyć się z najlepszymi młodymi sprinterami na świecie musi pobiec 10.55.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Wszystko wskazuje na to, że Antka, niezależnie od tego czy uzyska minimum, i tak zobaczymy na wspomnianych mistrzostwach, ale w sztafecie. Jego kolega z bieżni Damian Sztejkowski uzyskał na tych samych zawodach czas 10.56, co biorąc pod uwagę średnie wyników czterech najszybszych juniorów w Polsce (w tym oczywiście Antoniego Plichty) dało polskiej reprezentacji kwalifikację na mistrzostwa (wymagana była średnia 10.68).

Czy w dalekiej Finlandii zobaczymy Antoniego Plichtę także w rywalizacji indywidualnej? Trzymamy za to mocno kciuki. Kolejna szansa na wywalczenie minimum będzie już w najbliższy weekend w…. Słubicach. W naszym mieście odbędą się mistrzostwa Polski LZS w lekkiej atletyce. Już dziś zapraszamy do kibicowania (szczegółowa zapowiedź niebawem).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama