Słubice: 22 października 2018   |   Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
reklama
reklama

Orzeł lepszy od Polonii w meczu na szczycie (foto/wideo)

Nie tak miało wyglądać sobotnie popołudnie przy ul. Sportowej. Zwycięstwem z Orłem Międzyrzecz Polonia Słubice chciała przypieczętować awans do IV ligi. Goście jednak ponownie wygrali z naszą drużyną, a świętowanie musi zaczekać co najmniej do następnej kolejki.

Polonia Słubice

O tym, co działo się 26 maja na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pisze w relacji nasz korespondent Radosław Kamiński z Polonii Słubice.

Orzeł Międzyrzecz jako jedyna drużyna urwała naszym polonistom komplet punktów (jesienią wygrali u siebie 5:0). Mimo, że drużyna Polonii wyszła na ten mecz bardzo zdeterminowana, to czegoś zabrakło. Plagą naszej drużyny w ostatnim czasie są również kontuzje, które nie opuszczają słubiczan. Dwa tygodnie temu jak wspominaliśmy ze składu wypadł Tomasz Koszela, a teraz na samym początku spotkania w trakcie rozgrzewki do spotkania nie przystąpił Norbert Pawłowicz. Mało tego... w pierwszej połowie w wyniku walki o piłkę poważnej kontuzji pleców doznał nasz napastnik Łukasz Tabaka, mimo chęci na początku drugiej połowy musiał zejść z placu gry.

Spotkanie głównie toczyło się w środkowej strefie boiska i obfitowało w wiele upomnień żółtymi kartkami oraz kończyło się na skutecznych interwencjach bramkarzy. Od 57 minuty spotkania goście grają w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce. Sytuacje na zdobycie bramki były i przewaga Słubiczan była widoczna, ale to goście zaczęli śmielej atakować na bramkę Gabriela Kodzisa. W 85 min osłabiony Orzeł grając z kontry znalazł rozwiązanie i podobnie jak w pierwszej rundzie inkasuje na swoje konto 3 punkty.

Polonia Słubice – Orzeł Międzyrzecz 0:1 (0:0)

Skład Polonii: Gabriel Kodzis - Hayato Kuramoto, Igor Kurkowski, Eligiusz Krzeptowski, Rafał Gronostaj, Bartosz Roman, Mariusz Guraj, Przemysław Begier, Łukasz Tabaka (65’ Dominik Grabowski), Ihor Myrko, Przemysław Sadowski. Żółte kartki: Kurkowski, Myrko, Gronostaj.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Polonia Słubice jest liderem klasy okręgowej z dorobkiem 68 punktów. Drugi Spartak Deszczno ma osiem oczek mniej. Aby wygrać rozgrywki i awansować do IV ligi, „Duma pograniczna” potrzebuje jeszcze jednego punktu. Kolejna szansa już 2 czerwca o godz. 17. Poloniści zmierzą się na wyjeździe z Zielonymi Lubiechnia Wielka.

Wybrane fragmenty meczu z Orłem Międzyrzecz można zobaczyć w materiale foto/wideo przygotowanym przez naszych reporterów. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama