Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Orzeł lepszy od Polonii w meczu na szczycie (foto/wideo)

Nie tak miało wyglądać sobotnie popołudnie przy ul. Sportowej. Zwycięstwem z Orłem Międzyrzecz Polonia Słubice chciała przypieczętować awans do IV ligi. Goście jednak ponownie wygrali z naszą drużyną, a świętowanie musi zaczekać co najmniej do następnej kolejki.

Polonia Słubice

O tym, co działo się 26 maja na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pisze w relacji nasz korespondent Radosław Kamiński z Polonii Słubice.

Orzeł Międzyrzecz jako jedyna drużyna urwała naszym polonistom komplet punktów (jesienią wygrali u siebie 5:0). Mimo, że drużyna Polonii wyszła na ten mecz bardzo zdeterminowana, to czegoś zabrakło. Plagą naszej drużyny w ostatnim czasie są również kontuzje, które nie opuszczają słubiczan. Dwa tygodnie temu jak wspominaliśmy ze składu wypadł Tomasz Koszela, a teraz na samym początku spotkania w trakcie rozgrzewki do spotkania nie przystąpił Norbert Pawłowicz. Mało tego... w pierwszej połowie w wyniku walki o piłkę poważnej kontuzji pleców doznał nasz napastnik Łukasz Tabaka, mimo chęci na początku drugiej połowy musiał zejść z placu gry.

Spotkanie głównie toczyło się w środkowej strefie boiska i obfitowało w wiele upomnień żółtymi kartkami oraz kończyło się na skutecznych interwencjach bramkarzy. Od 57 minuty spotkania goście grają w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce. Sytuacje na zdobycie bramki były i przewaga Słubiczan była widoczna, ale to goście zaczęli śmielej atakować na bramkę Gabriela Kodzisa. W 85 min osłabiony Orzeł grając z kontry znalazł rozwiązanie i podobnie jak w pierwszej rundzie inkasuje na swoje konto 3 punkty.

Polonia Słubice – Orzeł Międzyrzecz 0:1 (0:0)

Skład Polonii: Gabriel Kodzis - Hayato Kuramoto, Igor Kurkowski, Eligiusz Krzeptowski, Rafał Gronostaj, Bartosz Roman, Mariusz Guraj, Przemysław Begier, Łukasz Tabaka (65’ Dominik Grabowski), Ihor Myrko, Przemysław Sadowski. Żółte kartki: Kurkowski, Myrko, Gronostaj.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Polonia Słubice jest liderem klasy okręgowej z dorobkiem 68 punktów. Drugi Spartak Deszczno ma osiem oczek mniej. Aby wygrać rozgrywki i awansować do IV ligi, „Duma pograniczna” potrzebuje jeszcze jednego punktu. Kolejna szansa już 2 czerwca o godz. 17. Poloniści zmierzą się na wyjeździe z Zielonymi Lubiechnia Wielka.

Wybrane fragmenty meczu z Orłem Międzyrzecz można zobaczyć w materiale foto/wideo przygotowanym przez naszych reporterów. 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama