Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Za nami turniej Polonia Cup (foto)

19 maja młodzi piłkarze z UKS Polonia Słubice zmierzyli się z rówieśnikami ze Szczecina, Gorzowa, a także… Irlandii. Naszym na boisku zabrakło nieco szczęścia i rywalizację zakończyli na 3 miejscu. Ale przed nimi kolejne wyzwanie - turniej na Słowacji.

Polonia Cup

Młodzi poloniści na trzecim miejscu zakończyli turniej Polonia Cup, którego klub ze Słubic był organizatorem. Wzięło w nim udział 6 drużyn z roczników 2006 i młodszych. Jedna z nich przyjechała aż z dalekiej Irlandii – była to ekipa Portadown FC.

Rodzic jednego z zawodników pochodzi ze Słubic, pozyskał sponsorów i zorganizował wyjazd dla drużyny, ten turniej zorganizowaliśmy specjalnie z myślą o nich – wyjaśnia Piotr Dmuchowski, trener naszych młodych piłkarzy. I dodaje, że Irlandczykom bardzo się u nas spodobało, oprócz Słubic zwiedzili również m.in. Berlin. I zaprosili polonistów na rewizytę.

A jak przebiegł sam turniej? 6 drużyn zagrało systemem każdy z każdym. Najlepsi okazali się piłkarze z FASE Szczecin, drugie miejsce zajęła drużyna z Warty Gorzów, a na trzecim znalazła się UKS Polonia Słubice. Kolejne zajęły: Progres Gorzów, Portadown FC i Stilon Gorzów.

P. Dmuchowski przyznaje, że te drużyny, które zajęły miejsca na podium prezentowały bardzo podobny poziom i mogłyby wymienić się miejscami. I dodaje, że młodzi poloniści w tym turnieju grali ze zmiennym szczęściem. Wygrali pojedynek ze zwycięzcą, a przegrali z tymi, którzy zajęli ostatnie miejsce w końcowej klasyfikacji.

Ale trener ani zawodnicy nie odpuszczają. Turniej był dla nich dobrym sprawdzaniem przed prestiżowym turniejem na Słowacji, w którym jak co roku z drużynami z najlepszych ośrodków piłkarskich w całej Europie. W tym roku ze Słubic wyjedzie rekordowa liczba, bo aż 4, a może nawet 5 młodzieżowych grup.

Piłkarze nie będą próżnować również w trakcie wakacji. Również w tym roku SOSiR zorganizuje piłkarskie półkolonie – więcej szczegółów już wkrótce.

A jak było na turnieju? Poniżej fotorelacja udostępniona naszej redakcji przez klub ze Słubic.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama