Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Słubice24.pl Wiadomości Sport Słubiczanki ze srebrem Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej (wideo/wyniki)
reklama
reklama

Słubiczanki ze srebrem Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej (wideo/wyniki)

Hala przy Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach dawno nie widziała takich emocji. 16 maja szkoła była gospodarzem finałów Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt. Gospodynie choć marzyły o złocie, wywalczyły drugie miejsce. Wygrała podstawówka z Lubrzy.

sp1 slubice_LOM

Rywalizacja odbywała się w kategorii klas 6 i młodszych. O medale i prestiżowy tytuł mistrza województwa lubuskiego rywalizowały reprezentacje czterech szkół: PSP 7 Żagań, SP 14 Zielona Góra, SP Lubrza oraz oczywiście SP 1 Słubice. Faworytem do zwycięstwa były podopieczne Jerzego Grabowskiego, które w tym sezonie imponowały świetną formą, zarówno w lidze jak i rozgrywkach szkolnych.

Solidną dawkę emocji mieliśmy już w półfinałach, gdy niewiele brakowało, a doszłoby do niespodzianki. Dziewczęta z Lubrzy tylko 1 bramką wygrały ze swoimi rówieśniczkami z Żagania, natomiast słubiczanki pewnie pokonały szkołę z Zielonej Góry.

W meczu o trzecie miejsce ponownie mieliśmy bardzo zacięty bój. Żadna z pokonanych w półfinale drużyn nie chciała wracać do domu bez medalu. Ostatecznie o jedno trafienie lepsza okazała się ekipa PSP 7 Żagań.

Finał to już prawdziwy dreszczowiec pełen emocji. Pełna hala kibiców, rodzice, koleżanki i koledzy ze szkoły, nauczyciele. Zawodniczki z „Jedynki” musiały udźwignąć nie lada presję, a każdy, kto kiedyś uprawiał sport, wie, że z nią uporać się jest czasem trudniej niż z przeciwnikiem. Tym bardziej, że na wcześniejszym etapie tych rozgrywek, wygrały już z zawodniczkami z Lubrzy.

Tym razem od samego początku walka toczył się praktycznie bramka za bramkę. Słubiczanki miały nieznaczną przewagę, ale notowały dużo strat i niecelnych rzutów. W drugiej połowie rywalki mocniej przycisnęły i udało im się doprowadzić do wyrównania. Nie pomógł rzut rozpaczy przez całe boisko w ostatnich sekundach meczu – w regulaminowym czasie gry był remis i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Te bezbłędnie wykonywały dziewczęta z Lubrzy.

Po końcowym gwizdku mogliśmy kolejny raz przekonać się o pięknie sportu. W obozie zwyciężczyń wybuchła prawdziwa euforia, a z kolei dziewczęta z Jedynki ze łzami w oczach długo przeżywały porażkę, choć od swoich kibiców otrzymały gromkie brawa. Humory nieco im się poprawiły po otrzymaniu medali i pucharu, które wręczał wiceburmistrz Słubic Roman Semiński, przy okazji nagrodzony pamiątkową koszulką za wsparcie jakiego udziela środowisku piłki ręcznej w naszym mieście.

Poniżej klip wideo prezentujący wybrane fragmenty finałowego turnieju, w tym oczywście konkurs rzutów karnych, oraz komplet wyników.Półfinały
  • SP Lubrza - PSP 7 Żagań 13:12
  • SP 1 Słubice - SP 14 Zielona Góra 12:7
Mecz o 3 miejsce
  • PSP 7 Żagań - SP 14 Zielona Góra 7:6
Mecz o 1 miejsce
  • SP1 Słubice – SP Lubrza 7:7 (9:11)
Klasyfikacja końcowa
  • SP Lubrza
  • SP 1 Słubice
  • PSP 7 Żagań
  • SP 14 Zielona Góra
Skład słubiczanek: Marta Heppner, Aleksandra Worniewicz, Iga Rajda, Emilia Górniak, Natalia Pakulska, Matylda Mizerska, Liliana Cyganiak, Noemi Woźniak, Weronika Szary, Inga Białkowska, Julia Żarnowska, Iza Matusiak, Julia Różańska, Amelia Fornalczyk, Klaudia Gancarz, Julia Matkowska. Trener: Jerzy Grabowski.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama