Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Lekkoatleci powalczą o tytuły mistrzów Słubic

Maj to czas imprez lekkoatletycznych. W tym tygodniu Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza uczniów wszystkich szkół z terenu powiatu słubickiego – oraz oczywiście kibiców – na otwarte mistrzostwa Słubic. Czas na królową sportu!

Zawody lekkoatletyczne

Zawodnicy – w zależności od wieku i kategorii - będą rywalizować w biegach na krótkie i średnie dystansie, skokach wzwyż i w dal, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową, dyskiem i oszczepem, a nawet w sztafetach.

Najpierw, 10 maja, na stadionie SOSiR spotkają się gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich (początek o godz. 10:00). Tu rywalizacja będzie odbywać się w trzech kategoriach wiekowych: młodzik (15 lat), junior młodszy (16-17) oraz junior (18-19).

Dzień później, 11 maja, lekkoatletyczna arena w Słubicach będzie świadkiem zmagań uczniów szkół podstawowych, którzy będą startować podzieleni na trzy grupy: dzieci młodsze (10-11 lat), dzieci starsze (12-13) oraz młodzik (14 lat). Impreza rozpocznie się o godz. 9:00.

Można jeszcze się zgłaszać do udziału w zawodach. Szczegółowe informacje oraz program w plikach poniżej oraz na stronie www.sosirslubice.pl.
Na najlepszych zawodników czekają medale i puchary oraz prestiżowe tytuły mistrzów Słubic. Miejsce na podium będzie także przepustką do finału wojewódzkiego Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce.

Organizatorzy zawodów: burmistrz Słubic, starosta słubicki, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słubicach, LKS Lubusz Słubice, Zespól Administracyjny Oświaty w Słubicach, SZS Ziemia Lubuska w Zielonej Górze, Lubuski Związek Lekkiej Atletyki w Zielonej Górze.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama