Słubice: 21 października 2018   |   Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
reklama
reklama

Lekkoatleci powalczą o tytuły mistrzów Słubic

Maj to czas imprez lekkoatletycznych. W tym tygodniu Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza uczniów wszystkich szkół z terenu powiatu słubickiego – oraz oczywiście kibiców – na otwarte mistrzostwa Słubic. Czas na królową sportu!

Zawody lekkoatletyczne

Zawodnicy – w zależności od wieku i kategorii - będą rywalizować w biegach na krótkie i średnie dystansie, skokach wzwyż i w dal, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową, dyskiem i oszczepem, a nawet w sztafetach.

Najpierw, 10 maja, na stadionie SOSiR spotkają się gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich (początek o godz. 10:00). Tu rywalizacja będzie odbywać się w trzech kategoriach wiekowych: młodzik (15 lat), junior młodszy (16-17) oraz junior (18-19).

Dzień później, 11 maja, lekkoatletyczna arena w Słubicach będzie świadkiem zmagań uczniów szkół podstawowych, którzy będą startować podzieleni na trzy grupy: dzieci młodsze (10-11 lat), dzieci starsze (12-13) oraz młodzik (14 lat). Impreza rozpocznie się o godz. 9:00.

Można jeszcze się zgłaszać do udziału w zawodach. Szczegółowe informacje oraz program w plikach poniżej oraz na stronie www.sosirslubice.pl.
Na najlepszych zawodników czekają medale i puchary oraz prestiżowe tytuły mistrzów Słubic. Miejsce na podium będzie także przepustką do finału wojewódzkiego Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce.

Organizatorzy zawodów: burmistrz Słubic, starosta słubicki, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Słubicach, LKS Lubusz Słubice, Zespól Administracyjny Oświaty w Słubicach, SZS Ziemia Lubuska w Zielonej Górze, Lubuski Związek Lekkiej Atletyki w Zielonej Górze.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama